Mix deseni - najtrudniejszy trend?

Łączenie deseni jest modne zarówno na wybiegach jak i wśród gwiazd. Jednak nie jest to łatwy trend. Zobaczcie jak mieszać wzory i uniknąć wpadki.

Mieszanie faktur, deseni i stylów to świetny sposób, żeby uzyskać miejski, trochę artystyczny, celowo chaotyczny look. Mistrzyniami takiego stylu są między innymi Agyness Deyn , Helena Bonham Carter . Na wybiegach największą odwagą wykazała się Anna Sui . Ale zestawione ze sobą różne wzory nie muszą kojarzyć się jedynie z estetyczną awangardą . Można bawić się deseniami i nie prowokować zdziwionych spojrzeń na ulicy.

Takie gwiazdy jak Katie Holmes czy Sarah Jessica Parker słyną ze świetnego stylu i nie starają się za wszelką cenę zwracać na siebie uwagi. Niedawno pokazały, jak zestawić wzory, aby do siebie pasowały.

Zeppelin/ East News

W modzie nawet chaotyczny look uzyskujemy przestrzegając pewnych zasad . Nie wystarczy wrzucić na siebie wszystkie wzorzyste ubrania z szafy. Jeżeli nie chcemy wyglądać dziwnie, pamiętajmy, żeby komponować ubrania z pewną ostrożnością. Warto, żeby obie rzeczy były do siebie w jakimś stopniu podobne. Jeżeli chcemy połączyć kratkę z kwiatkami, to warto, żeby były w podobnej gamie kolorystycznej. Zestawiając kolory można się oprzeć na podobieństwie wzoru. W wydaniu odważniejszym można zestawiać ubrania na zasadzie kontrastów , tak jak w propozycjach z wybiegów.

Eley Kishimoto (pierwsze 3), Dries van Noten, wiosna/lato 2010

Zeppelin/ East News

Anna Sui, wiosna/lato 2010

Efektownym wzorem są czarno - białe paski i groszki . Zestawione z kolorowymi, kwiatowymi deseniami dają oryginalny, trochę artystyczny look.

Zeppelin/ East News

Marc Jacobs, wiosna/lato 2010

Zobaczcie nasze propozycje!

Marynarka Topshop ok.250zł, spódniczka Asos ok. 110zł ,baletki H&M ok. 80zł, torebka H&M 19zł

Bluzka H&M ok. 50zł, tenisówki H&M ok 40zł, spodnie Topshop ok. 160zł, torebka Miss Selfridge ok. 112zł

Spodnie Miss Selfridge ok. 126zł, bluzka Topshop ok. 54, apaszka Topshop ok. 72zł, baletki Aldo ok. 202zł

W stylu: Katie Holmes

Katie HolmesKatie Holmes AP Photo/Dan Steinberg

Więcej o: