Gdzie kupić organiczne kosmetyki?

Interesujesz się organicznymi kosmetykami, ale nie wiesz gdzie je dostać? Sklep Phenome w Blue City w Warszawie jest miejscem gdzie znajdziesz bezpieczne kosmetyki oparte na naturalnych surowcach.

Phenome jest pierwszą w Polsce siecią z organicznymi kosmetykami. Nawet ich opakowania powstają w 100% z wtórnie przetworzonego tworzywa . Natomiast buteleczki szklane również nadają się do recyklingu. Kartonowe opakowania są wykonane w 80% z makulatury, a w 20% z ekologicznej celulozy.

Składniki kosmetyków pochodzą z upraw ekologicznych , gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów oraz nie zawierają chemikaliów, które jak wiadomo zawiera współcześnie wiele kosmetyków.

Kosmetyki są bezpieczne dla skóry oraz dla środowiska i naturalne.

WOJCIECH GLINKA

W sklepie znajdziecie kosmetyki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn . Są to serie pielęgnacyjne do twarzy i ciała oraz kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Stworzono również specjalną linię bezpiecznych kosmetyków dla dzieci, mam oraz kobiet w ciąży. Sklep ma kształt przeszklonej rotundy . Jako główne materiały konstrukcyjne wykorzystano szkło i aluminium, co pozwoliło uzyskać efekt lekkości. Ciekawym i niespotykanym dotąd rozwiązaniem jest także umieszczenie pośrodku sklepu testing baru , czyli miejsca z bieżącą wodą, gdzie można wygodnie usiąść i przetestować produkty.

Czym są kosmoceutyki i jakie jest ich zastosowanie?

Czy używasz organicznych kosmetyków?
Więcej o: