AFF 2010 - warsztaty projektowania mody

Podczas Art & Fashion Festival 2010 będzie można wziąć udział w warsztatach modowych. Dziś prezentujemy blok - fashion design.

Do grupy projektowania mody zostanie zakwalifikowanych osiem osób. Jest o co walczyć, bo wykładowcą jest Krzysztof Stróżyna, bardzo utalentowany projektant, który jest bardziej znany zagranicą niż w Polsce. Krzysztof ukończył Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie w 2007 roku. Wygrał wówczas nagrodę Harrods Design Award, dzięki której jego kolekcje dyplomową można było zamówić w domu towarowym Harrods.

Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów będą obsesje. Najważniejszą będą oryginalny pomysł i umiejętność wyrażenia siebie, przy równoczesnym zachowaniu zasady, że projekty zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn powinny być przede wszystkim chic.

Projekt: Krzysztof StróżynaProjekt: Krzysztof Stróżyna fot. mat. prasowe

Rekrutacja:

O udział w warsztatach mogą walczyć wszyscy pełnoletni pasjonaci mody i projektowania. Warunkiem jest wysłanie teczki ze szkicami i realizacjami projektów do 15.09.2010 na adres "Nowy Stary Browar" ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań z dopiskiem "Fashion design". Wybierzcie co najmniej dwa najlepsze projekty wykonane własnoręcznie (mogą być szyte na maszynie) lub z pomocą kogoś innego. Teczka powinna być też wzbogacona dużą ilością researchu - ilustracji, zdjęć, wycinków z gazet, tekstów. Umieśćcie tam wszystko, co Was inspiruje i na punkcie czego macie obsesję! Z wszystkich zgłoszeń jury wybierze osiem teczek, które najbardziej ich zainspirują i sprawią, że będą chcieli zobaczyć więcej. Prace będą wybierane według następujących kryteriów: zaangażowanie autora, wartość artystyczna i oryginalność pracy, jakość jej wykonania i spójność z tematem briefu kwalifikacyjnego.

Znajomość kroju i szycia jest mile widziana, ale nie najważniejsza. Ważne, żebyście mieli pomysł na to, w jaki sposób pokazać swój potencjał. Na pewno wyróżnią się osoby, które mają własną technikę i będą potrafiły improwizować np. drapując na manekinie i zszywając boki sukienki ręcznie. Organizatorzy zapowiedzieli, że szukają indywidualistów gotowych na wyzwania, zmiany, otwartych na krytykę, poszukujących nowych technik własnej pracy.

Najlepszy z laureatów wygra 7-dniowy kurs letni na prestiżowej uczelni Central St. Martins College of Art & Design w Londynie a jego projekt stworzony podczas warsztatów zostanie zaprezentowany na uroczystej gali pokazu finałowego Art & Fashion Festival 2010. Jest o co walczyć. Zachęcamy do spróbowania!

Art & Fashion Festival 12-23.10.2010

Więcej o: