Spektakularny ślub Chelsea Clinton

Ślub Chelsea Clinton i Marca Mezvinsky'ego nazywany już jest wydarzeniem medialnym roku. Spekulacje na temat gości, obrządku i kreacji trwały już od miesięcy. Po uroczystości komentarze nie milkną.

W sobotę 30-letnia Chelsea poślubiła swojego wieloletniego chłopaka Marka Mezvinsky'ego. Ceremonia odbyła się w ponad 100-letnim majątku Astor Courts, w okolicach Nowego Jorku. Zaproszonych było podobno ponad 400 gości, w tym oczywiście wielu celebrytów. ślub odbył się w dużym namiocie o szklanych ścianach. Chelsea do ślubu prowadził jej ojciec, Bill Clinton, który specjalnie na tę uroczystość schudł 9 kilogramów. Na wielu największe wrażenie zrobił koszt całej ceremonii, który wynosił ponad 3 mln dolarów. Sam tort weselny kosztował 10 tys., a kwiaty - 500 tys. dolarów.

Dużą uwagę przykuwała suknia Panny Młodej. Wstępnie podejrzewano, że Chelsea wybierze kreację Oscara de la Renty , którego jest dużą wielbicielką. To właśnie w jego kreacji Hillary Clinton poślubiła Billa Clintona. Wygrała jednak baśniowa kreacja Very Wang - przyjaciółki rodziny Clintonów, która również była gościem weselnym. Chelsea wystąpiła w sukni z organzy, z delikatnie drapowanym gorsetem i rozłożystym dołem złożonym z geometrycznie ściętych falbanek. Talię opinał szeroki, srebrny, zdobiony pasek. Projektantka przyznała, że ubranie Chelsea do ślubu było dla niej zaszczytem. Powiedziała, że Panna Młoda jest uosobieniem "promieniującej radości, młodości i szczęścia" . Chelsea nigdy nie wykazywała szczególnego zainteresowania modą, ale musimy przyznać, że Vera Wang wiedziała co zrobić, żeby córkę byłego prezydenta przemienić z nastolatki w piękną kobietę (mimo 30 lat styl Chelsea wciąż jest bardzo młodzieńczy).

Vera Wang zaprojektowała również lawendowe, szyfonowe sukienki dla druhen, w talii oplatane śliwkową wstążką. Garnitur Pana Młodego również został zaprojektowany przez przyjaciela rodziny, czyli Christophera Bailey'a - dyrektora kreatywnego Burberry . Bailey uszył również krawat dla Billa Clintona. Hillary Clinton natomiast pozostała wierna własnym upodobaniom i założyła malinową sukienkę Oscara de la Renty.

W galerii znajdziecie więcej zdjęć ze ślubu.

Suknia ślubna Vera Wang (wiosna/lato 2010)Suknia ślubna Vera Wang (wiosna/lato 2010) fot. verawangonweddings.com

Wygraj zakupy o wartości 200zł w MOHITO

Więcej o: