Zakupy gwiazd w second-handach - WIDEO

Second-handy szybko przestały być obciachem, a stały się modnym miejscem na zakupy dla fashionistek...

Także dla gwiazd! Wiele z nich uwielbia buszować po second-handach, bo tylko tam mogą znaleźć oryginalne, jedyne w swoim rodzaju ubrania i dodatki (niska cena w przypadku celebrytek z pierwszych stron gazet nie gra tak duże roli). Z zamiłowania do zakupów w second-handach znana jest - uznawana za ikonę współczesnej mody - Alexa Chung , która uwielbia łączyć ciuchy vintage z tymi z najnowszych kolekcji (zarówno luksusowych marek, jak i sieciówek). Jeśli jednak wydaje się Wam, że to Alexa zapoczątkowała modę na second-handy, musicie wiedzieć, że za pierwszą gwiazdę-wielbicielkę "lumpeksów" uważa się Barbrę Streisand , która już w latach 70. XX wieku wykorzystywała w swoich stylizacjach ciuchy vintage.

okładka płytyokładka płyty skan

Obecnie gwiazdy częściej niż w "osiedlowych second-handach" ubierają się w ekskluzywnych i często bardzo drogich "vintage shops", gdzie ceny dochodzą do dziesiątek tysięcy dolarów. Popularne wśród celebrytów są amerykańskie sieci "Wasteland" i "Decades" . Najbardziej znany jest salon "Lily et Cie" prowadzony w Los Angeles przez Ritę Watnick. Właścicielka wybiera najbardziej niesamowite kreacje z przeszłości, które zyskują nowe życie noszone przez gwiazdy na galach Oscarów. Wystarczy wspomnieć wspaniałą kreację od Pierre'a Balmain z 1950 roku, którą Penelope Cruz założyła na galę Oscarów w 2009 roku.

We wtorkowym wydaniu programu "Pytanie na śniadanie" redaktorka Luli Basia Łubko i stylistka Ewelina Rydzyńska rozmawiały o sposobach na zakupy w second-handach!

Obejrzyj WIDEO i dowiedz się, jak bezstresowo buszować po vintage shopach!

Więcej o: