Wyniki British Fashion Awards 2010

Wczoraj wręczono jedne z najważniejszych nagród branży mody - British Fashion Awards. Niektórzy laureaci na pewno będą dla Was wielkim zaskoczeniem.

Razem z ogłoszeniem listy nominowanych poprosiliśmy Was o wzięcie udziału w sondażu . Mieliście wybrać swoich ulubieńców lub wytypować wygranych. Na 8 kategorii trafiliście połowę!

Według Was Christopher Kane bardziej zasługuje na tytuł projektanta roku niż Phoebe Philo , choć różnica między nimi była niewielka. Na Christophera zagłosowało 40%, a na Phoebe 1% mniej. W przypadku marki roku Wasza odpowiedź zupełnie nie pokryła się z decyzją komisji. 61% zagłosowało na Burberry . W naszym sondażu tegorocznego laureata, Mulberry, pokonała nawet marka Victorii Beckham (9% a 25%). Wasz wybór Christopher Bailey (Burberry) jako lidera w kategorii moda męska wynikł zapewne z nieznajomości pozostałych projektantów. Na niego zagłosowało aż 72%, podczas gdy na zwycięzcę Patricka Granta z E. Tautz jedynie 3%. Za to doskonale poradziliście sobie z wytypowaniem najlepszego projektanta akcesoriów . Nicholas Kirkwood zdobył 42%, ale Mulberry również było dość wysoko (38%). Wybór modelki roku również nie sprawił Wam trudności. Lara Stone zdecydowanie pokonała konkurencję zdobywając 67% Waszych głosów. Wasz głos na Charlotte Olympia w kategorii "Debiutant roku - akcesoria" nie pokrył się z decyzją jury. Nagrodę wygrał Husam El Odeh na którego zagłosowało jedynie 8% czytelników, ale tak samo jak rada BFC za najlepszego debiutanta roku w kategorii ready-to-wear uznaliście duet Meadham Kirchhoff (32%). Bezbłędnie wytypowaliście też to, komu zostanie wręczona specjalna nagroda Isabeli Blow . Otrzymał ją Nicola Formichetti (37%).

PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH:

Projektant roku

Phoebe Philo - Céline

Marka roku

Mulberry

Projektant roku - odzież męska

Patrick Grant for E. Tautz

Projektant roku - akcesoria

Nicholas Kirkwood

Modelka roku

Lara Stone

Debiutant roku - akcesoria (EMERGING TALENT AWARD - ACCESSORIES)

Husam El Odeh

Debiutant roku - ready to wear (EMERGING TALENT AWARD - READY TO WEAR)

Meadham Kirchhoff

Nagroda Isabelli Blow dla najlepszego kreatora mody (ISABELLA BLOW AWARD FOR FASHION CREATOR OF THE YEAR)

Nicola Formichetti

Dodatkowe nagrody:

Digital Innovation Award - Burberry

Special Recognition Award - Naomi Campbell

British style - Alexa Chung

BFC Outstanding Achievement in Fashion Design - Lee Alexander McQueen

GALERIA laureatów !

Lista 50 najbardziej kreatywnych z branży mody >>

Zgadzasz się z wynikami British Fashion Award 201?
Więcej o: