Skazani przez sąd za makijaż!

Okazuje się, że w niektórych krajach za zrobienie makijażu można trafić do więzienia, a nawet zostać skazanym.

Pod koniec czerwca w Sudanie wybuchła dość głośna afera. Ponad dwudziestu projektantów, modeli i wizażystów zostało aresztowanych po emisji jednego z odcinków programu tamtejszego Next Top Model. Spór wybuchł po tym jak modele i modelki wspólnie wystąpili na wybiegu. Dodajmy, że i kobiety i mężczyźni mieli na twarzach makijaże.

Wywołało to wiele kontrowersji. Aresztowane osoby zostały szybko zwolnione, ale dla siedmiu modeli i wizażystki cała sprawa nie skończyła się tak szybko. Dwa dni temu zostali ostateczne skazani przez sąd.

Prawnik całej grupy wyjaśniał:

Sąd uważa, że byli nieprzyzwoicie ubrani, a noszenie makijaży zarówno przez kobiety jak i mężczyzn może być obraźliwe dla innych przedstawicieli płci męskiej, natomiast kobieta, która przyczynia się do makijażu na twarzy mężczyzny działa przeciwko prawu".

Trudno to sobie wyobrazić, ale najwyraźniej można kogoś skazać za noszenie i robienie makijażu! Całe szczęście, że karą jest zapłacenie grzywny, a nie odsiadka. Wyrozumiałość sudańskiego sądu wprost nie zna granic...

Makijaże w indyjskim styluMakijaże w indyjskim stylu Fot. Shutterstock

Co o tym sądzicie?

Zobaczcie też:

Liv Tyler znów będzie reklamować perfumy Givenchy

Więcej o: