Oto olimpijska kolekcja H&M For Every Victory. Reklamują ją m.in. Caitlyn Jenner i gimnastyczka z zespołem Downa

H&M ubiera szwedzkich olimpijczyków na olimpiadę w Rio. To oni testowali kolekcję sportową For Every Victory, która trafi do masowej sprzedaży w lipcu.

H&M kontynuuje plan zaistnienia jako poważny gracz na rynku mody fitness. Ważnym osiągnięciem sieciówki jest zdobycie kontraktu na stroje sportowe dla szwedzkiej reprezentacji na olimpiadzie i paraolimpiadzie w Rio. Szwedzcy sportowcy pojawią się w projektach H&M na ceremonii otwarcia, odbiorą w nich medale, sieciówka stworzyła też stroje startowe do części dyscyplin.

Szwedzki reprezentanci na olimpiadę i paraolimpiadę 2016 w strojach H&MSzwedzki reprezentanci na olimpiadę i paraolimpiadę 2016 w strojach H&M mat. prasowe H&M mat. prasowe H&M

Zarząd H&M nie przepuścił oczywiście okazji przekucia tego sukcesu wizerunkowego na komercyjny. Dlatego oficjalnym strojom w barwach Szwecji towarzyszy linia "dla każdego", w bardziej wyważonych kolorach. Towarzyszy jej epitet "ekskluzywna", ponieważ pod względem technicznym i wizualnym For Every Victory będzie podobne do profesjonalnych strojów reprezentacji. Szwedzcy olimpijczycy osobiście przetestowali wygodę i funkcjonalność ubrań, które trafią do sklepów i butiku internetowego 21 lipca. W linii dominują T-shirty, legginsy, szorty oraz sportowe biustonosze z oddychających materiałów. W produkcji użyto poliestru z recyklingu, co H&M stosował już w liniach Conscious. Sieciówka lubi podkreślać swoje oddanie ekologii, a największe gwiazdy potrafi ubrać... w kreację z przerobionych plastikowych butelek .

Od strony estetycznej For Every Victory niczego nie brakuje. Wyrafinowane połączenie pudrowego różu, szarości i czerni z akcentami złota sugeruje, że mamy tu do czynienia z athleisure dla prawdziwych elegantek. Na razie możemy ocenić linię olimpijską tylko na podstawie zdjęć, ale te są obiecujące - sesja odbyła się, a jakże, w olimpijskim Rio de Janeiro. Z kolei w kampanii wzięli udział znani sportowcy, którzy musieli w życiu pokonać bariery i uprzedzenia, m. in. Caitlyn Jenner , najważniejsza transseksualistka świata sportu.

H&M For Every Victory - ZDJĘCIA KOLEKCJI I KAMPANIA

Więcej o: