Anna Wintour odchodzi z Vogue!

Czyżby Anna pozazdrościła Carine kontraktu z Barneys? Naczelna amerykańskiej edycji Vogue'a postanowiła odejść ze stanowiska i rozpocząć nowe projekty.

Odejście Carine Roitfeld ze stanowiska naczelnej Vogue Paris , które piastowała przez 10 lat było zaskoczeniem w świecie mody, bo wcześnie nie pojawiały się nawet plotki o możliwości jej rozstania się z wydawnictwem. Zupełnie inaczej niż w przypadku Wintour , która wiele razy była posądzana o pakowanie walizek.

Tym razem naczelna amerykańskiej edycji skusiła na się na lukratywną propozycję Karla Lagerfelda i postanowiła odejść z Vogue'a. Według doniesień niemiecki projektant, pracujący dla domu mody Chanel, skusił Wintour ofertą stanowiska w znanym domu mody. Anna miałaby wspomagać projektanta w kolekcji, dbaniu o wizerunek marki i promocji. Zostałaby też głównym doradcą Lagerfelda, który bardzo ceni jej zdanie i styl.

Naczelną można zostać do emerytury, ale ostatnie zawirowania w świecie mody są dowodem na nowy trend - zmianę życia. Carine i Anna mają wyrobione nazwiska w branży mody dzięki czemu z łatwością znajdą nowe, ciekawe projekty przy których będą mogły współpracować. Praca dla Barneys ( Roitfeld ) czy Chanel (Wintour) jest na pewno fascynująca.

PS Jak zwykle mieliście rację, to był oczywiście żart na Prima Aprilis.

Co sądzisz o odjeściu Anny z Vogue'a?
Więcej o: