Internauci kłócą się o kolor tej torebki. A ty? Widzisz białą czy niebieską? [ZDJĘCIA]

Właścicielka uparcie twierdzi, że jest niebieska. Jakie jest zdanie komentujących zdjęcie?

Dzisiejszego poranka nasza redakcja podzieliła się na dwa obozy. Część z nas twierdzi, że torebka jest niebieska, reszta mówi, że biała. Podobnie zareagowali użytkownicy serwisu Twitter, gdy użytkowniczka whyofcorso umieściła na swoim profilu zdjęcie nowej torebki. Tak rozpoczęła się wielka dyskusja pod zdjęciem.

Większość osób pisało tylko, jaki kolor widzi. Pojawili się też tacy, którzy próbowali udowodnić swoje racje wręcz naukowo i sprawdzali kolor w programie graficznym (wyszło, że to niebieski). Jedna z użytkowniczek wrzuciła zdjęcie ze swoją własną torebką i, choć według nas kwestia wciąż nie jest rozstrzygnięta, kolor bardziej przypomina niebieski.

Od czego to zależy? Czynników może być wiele: odpowiednie światło i kąt jego padania, jakość zdjęcia i zakres kolorów różnych monitorów. Trudno nie zauważyć, że ważnym kryterium jest sposób, w jaki każdy z nas postrzega otoczenie i kolory. To nie pierwsza taka sytuacja - niegdyś podobną reakcję wzbudziła sukienka. Internauci mieli podobny problem z określeniem czy jest biało-złota, czy jednak niebiesko-czarna.

Jesteśmy ciekawi waszego zdania. Według was torebka jest biała czy niebieska?

Więcej o: