Odchudzanie przy pomocy chipa?

Niebawem odchudzanie nabrać może zupełnie innego wymiaru. Lekarze i naukowcy wciąż pracują nad nowymi technologiami, które mają wspomagać walkę ze zbędnymi kilogramami.

Otyłość jest w obecnych czasach problemem globalnym, potwierdzają to statystyki prowadzone w wielu krajach. Obecna sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, czego dowodem jest stały wzrost liczby ludzi otyłych na świecie. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba otyłych ludzi na świecie wzrosła z ok. 200 mln do prawie 300 mln osób!

W związku z tym, że liczba osób otyłych rośnie w zatrważającym tempie specjaliści, dietetycy oraz lekarze wciąż pracują nad nowymi sposobami, które mogłyby wspomagać procesy odchudzania.

Jednym z innowacyjnych pomysłów jest urządzenie opracowane przez lekarzy ze Szpitala Św. Antoniego w Surrey w Wielkiej Brytanii. Małe urządzenie przyśpiesza metabolizm oraz hamuje uczucie głodu . Przeprowadzono już testy na 356 osobowej grupie mężczyzn i kobiet w różnym wieku, których waga przekraczała normę o 15-30%.

Urządzenie wygląda jak mały chip. Umieszcza się go w brzuchu. Wytwarza impulsy, które zwiększają produkcję hormonu zwany PYY - jest on odpowiedzialny za hamowanie apetyt u i przyśpiesza proces trawienia.

Wyniki testów dały zadziwiające rezultaty. W przeciągu miesiąca można pozbyć się nawet 5 kilogramów bez uciekania się do operacji zakładania bajpasów żołądka (niezwykle popularnych w USA i Wielkiej Brytanii) , czy zabiegu liposukcji.

Według Alberyk a Fiensa , jednego z współtwórców i konsultantów bariatrycznej metody chirurgicznej w klinice, chip może służyć również ludziom chorym na cukrzycę , ponieważ urządzenie aktywuje komórki trzustki do wydzielania insuliny.

Co wy na to?

Nie mogę schudnąćNie mogę schudnąć Fot. Shutterstock

Zobacz również:

Dieta Dr. Dukana - rewolucja w odchudzaniu?

Więcej o: