Najdziwniejsze buty gwiazd

Buty mogą nadać charakter stylizacji, ale potrafią także zrujnować cały efekt. Z sezonu na sezon na wybiegach pojawia się coraz więcej przedziwnych egzemplarzy. Tradycyjnie, zaraz po modelkach możemy zobaczyć w nich gwiazdy. Genialne pomysły czy totalne wpadki? Oceńcie sami.

W rankingu bezsprzecznie wygrywa Madonna i szpilki z kolekcji Chanel Resort 2009 projektu Karla Lagerfelda.

Madonna fot. AP Photo/Evan Agostini/AGMadonna fot. AP Photo/Evan Agostini/AG Madonna fot. AP Photo/Evan Agostini/ Agencja Wyborcza.pl

Obcasy w kształcie pistoletów wyglądają na całkiem wygodne, tym bardziej, że but posiada sporą platformę.

Przeciwieństwo ostrej broni pod stopami zaprezentowała Anne Hathaway . Białe szpilki z kryształowym obcasem od Gianfranco Ferre to sama słodycz.

Madonna fot. AP Photo/Evan Agostini/AG

Choć ich wysokość jest spora, a kryształ nie należy do najlepiej amortyzujących materiałów, Anne dzielnie znosi wszelkie niewygody.

Victoria Beckham całkowicie rezygnuje z obcasów, co jednak nie znaczy, że wybiera płaskie obuwie. Koturny pozbawione obcasów przedstawił już rok temu w kolekcji wiosennej Antonio Berardi . Ta wersja jest ekstremalnie długa, przy okazji spełnia rolę lateksowych pończoch. Czy to, że tak mocno obciskają nogi gwarantuje stabilność?

Victoris Beckham w butach Antonio Berardi fot. East NewsVictoris Beckham w butach Antonio Berardi fot. East News Victoris Beckham w butach Antonio Berardi fot. East News

Aby udowodnić, że mimo pozorów obcasy nie są jej obce, Victoria pokazuje się w ekstremalnie wysokich szpilkach od Yves Saint Laurenta .

Victoris Beckham w butach Antonio Berardi fot. East News

Wysokość? Prawie jedenaście centymetrów. Cena? Około 2500zł . Płaci się za markę, na pewno nie za wygodę. Choć trzeba przyznać, pani Beckham umie się w szpilkach poruszać jak mało kto.

Geometryczne, czerwone i masywne szpilki projektu Alejandro Ingelmo zaprezentowała Agyness Deyn na rozdaniu nagród CFDA. Różne faktury, dość duża powierzchnia materiału i wiązanie ponad kostką sprawiają, że takie obuwie może skracać sylwetkę . Ale czy Agyness musi się o to martwić?

Agyness Deyn fot. AP Photo/Evan Agostini/AGAgyness Deyn fot. AP Photo/Evan Agostini/AG Agyness Deyn fot. AP Photo/Evan Agostini/ Agencja Wyborcza.pl

Znana z awangardowych pomysłów Chloe Sevigny sięgnęła po projekt Marca Jacobsa dla domu mody Louis Vuitton .

Agyness Deyn fot. AP Photo/Evan Agostini/AG

Lamparcie cętki , złoty sznurek, koraliki, pióra - w tych butach jest wszystko, czego potrzeba, by zwrócić na siebie uwagę. Chloe ma na sobie cały strój pochodzący z najnowszej kolekcji Louis Vuitton i to robi wrażenie.

Agyness Deyn fot. AP Photo/Evan Agostini/AG

Czy zdecydowałabyś się na którąś z zaprezentowanych propozycji ?

Jeśli masz ochotę na bucikowe eksperymenty, Lula wyszukała kilka odważnych modeli w polskich sklepach. Agyness Deyn fot. AP Photo/Evan Agostini/AG Fioletowe, satynowe szpilki ze złota lamówką, 99 zł, DeeZee.pl ; Pastelowe szpilki na platformie, 269 zł, Butyk.pl ; Srebrno-różowe szpilki na platformie, 59 zł, DeeZee.pl.

Harel

Zobacz także:

Wiosenne trendy w szafach gwiazd

Kupuj ciuchy w sieci!

Więcej o: