5 sposobów na zimową chandrę

Chociaż za oknem śnieg i mróź, a pochmurna atmosfera udziela się każdemu, nie pozwól żeby zima z Tobą wygrała! Lula radzi, jak to zrobić! 

1. Przedsmak lata w szafie

Ubieraj się w miłe dla skóry materiały i otulaj się dzianinami. To naprawdę poprawia samopoczucie. Kaszmirowy szal , gruby sweter z miękkiej wełny , wielka czapka - zima ci już nie straszna! Ale nie pozwól, by ciepłe ubrania zdominowała szarość. Żółcie, fiolety, róże są bardzo modne i nie trzeba z nich zimą rezygnować. Kolorowe dodatki - rękawiczki, torebka, kalosze będą doskonałym przełamaniem szarugi za oknem. A może warto już poprzeglądać katalogi z propozycjami ubrań na lato ? Pozakreślaj to, co ci się najbardziej podoba i popraw sobie humor perspektywą przyszłych letnich zakupów .

2. Upiększaj otoczenie

Zimą spędzamy w domu najwięcej czasu, może więc warto odmienić np. wystrój pokoju? Nie są konieczne drastyczne zmiany. Ale warto poeksperymentować z kolorowymi zasłonami, pościelą, narzutą . Dobry efekt daje też naklejenie na ścianę oryginalnych naklejek-szablonów w ulubione wzory - jak się znudzą, można je w każdej chwili usunąć. Na wnętrze zawsze pozytywnie wpływają też świeże kwiaty .

3. Stwórz nastrój

Znajdź alternatywne drogi wprowadzenia słońca w swoje życie jeśli nie masz perspektyw na wakacje w ciepłych krajach. Zapal pachnącą świeczkę - np. o zapachu brzoskwini i rozkoszuj się marzeniami.

4. Ożywiaj wspomnienia

Zaproś koleżanki do wspólnego oglądania zdjęć z najfajniejszych wakacji. Takie wspólne wspominanie świetnie odpręża i poprawia humor.

5. A może prawo jazdy?

Nie chcesz gotować się w samochodzie na rozgrzanych upałem ulicach wielkiego miasta? Może warto zapisać się na kurs właśnie teraz. Latem będziesz mogła pojechać na wypad za miasto, a teraz przynajmniej poćwiczysz jazdę w trudnych warunkach!

Zobacz także:

Pielęgnacja suchej skóry zimą

Więcej o: