Siła masażu

Masaż w wyjątkowy sposób wpływa na nasz organizm. Profesjonalnie wykonany przynosi ukojenie w bólu, uspokaja, rozluźnia i pobudza zmysły. Pozwala także zapomnieć o problemach, to znakomita forma relaksu i sposób na miłe spędzenie wolnego czasu.

Właściwości masażu jest wiele, tak samo jak wiele jest metod jego wykonywania. Każda technika wykorzystywana jest w innym celu. W zależności od tego celu, uzyskujemy pożądane efekty lecznicze, profilaktyczne albo relaksacyjno-kosmetyczne.

. Masaż klasyczny - leczniczy

To cała grupa masaży mających na celu uzyskanie określonego efektu terapeutycznego i zlikwidowanie zaburzeń organizmu. Masaż ten jest pomocny przy rehabilitacji, likwiduje dolegliwości pourazowe i pooperacyjne.

. Masaż relaksacyjny

Wykonywany jest najczęściej z użyciem kosmetyków takich jak kremy, masła czy olejki. Wprowadza organizm w stan głębokiego relaksu, rozluźnia mięśnie, niwelując napięcia fizyczne i psychiczne.

. Masaż ayurvedyjski

Zaczerpnięty z dorobku cywilizacji wschodnich, które traktują ciało i duszę jako jedność, kładąc nacisk na uzdrawianie przez masaż nie tylko organizmu z punktu widzenia fizycznego, ale także w psychicznym i emocjonalnym wymiarze. Poprzedzony delikatnym peelingiem, silnie relaksujący Masaż ayurvedyjski wykonywany jest za pomocą rozgrzanego olejku, który spływa łagodnym strumieniem po całym ciele.

. Chiński masaż (akupresura)

Masaż leczniczy poprzez ucisk, zakłada, że w każdym żywym organizmie płynie siła życia, energia Qi, która w zdrowym ciele krąży w sposób ciągły po wyznaczonych szlakach (meridianach), a każdy z nich posiada określoną liczbę punktów. Poprzez właściwy ucisk tych miejsc - dłońmi, kciukami, czy pięściami i łokciami, można regulować przepływ energii oraz aktywizować pracę narządów i organów wewnętrznych, a także oddziaływać na układ nerwowy.

. Masaż modelujący

Aplikowany jest zwykle miejscowo, a jego cel to modelowanie określonej partii ciała. Masaż modelujący może dotyczyć na przykład biustu, bioder, ud, pośladków albo być wykonywany kompleksowo. W efekcie zastosowania masażu modelującego, na wybranym obszarze uzyskuje się wyraźny efekt ujędrnienia ciała.

. Masaż antycellulit

Ukierunkowany na eliminację cellulitu. Masaż antycellulitowy nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek siłowymi metodami, jest masażem o zmiennej dynamice i stanowi kombinację różnych technik. Dobre efekty daje systematyczne wykonywanie tego rodzaju masażu odpowiednimi kosmetykami do redukcji cellulitu.

Większość typów masaży wymaga do ich wykonywania różnego rodzaju kosmetyków. W drogeriach Natura znajdziesz kosmetyki z serii Therme Skincare :

Linia Ayurveda - olejek do kąpieli 100 ml (19,95 zł, Drogerie Natura) - oliwka do masażu 125 ml (19,95 zł, Drogerie Natura)

Linia charakteryzuje się ziołowym zapachem, który harmonizuje zmysły i przywraca równowagę zmęczonemu organizmowi. Oliwka do kąpieli relaksuje i działa odżywczo poprzez dobroczynne składniki, które są wchłaniane poprzez wodę i parę z powietrza (witaminy A, F i H). Oliwka do masażu wzmacnia efekt aromaterapeutyczny, nie powoduje brudzenia tłustym filmem ubrań czy pościeli.

Linia Hamman - olejek do kąpieli 100 ml (19,95 zł, Drogerie Natura) - oliwka do ciała w sprayu 125 ml (17,95 zł, Drogerie Natura)

Nutą zapachową linia nawiązuje do publicznych łaźni parowych Bliskiego Wschodu. Seria zawiera, obok oliwy z owoców drzewa oliwnego, olejek z orzechów drzewa cedrowego, który pomaga zmniejszyć napięcie mięśni, ma działanie uspokajające i przeciwlękowe. Wzbogacają go dodatkowo nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 oraz witaminy z grupy B, E i F oraz minerały

Linia Thalasso - olejek do ciała w sprayu 150 ml (17,95 zł, Drogerie Natura)

Linia Thalasso THERME Skincare (gr. Thalassa - morze) oparta jest o bogactwo Morza Martwego oraz Oceanu Atlantyckiego. Przeznaczona jest do odnowy, oczyszczania i relaksacji ciała. Zawiera algi i morskie minerały, które są skoncentrowanym źródłem drogocennych odżywczych składników. Dzięki czemu pomoże zaopatrzyć naszą skórę m.in. w witaminy z grupy B, aminokwasy, proteiny, polisacharydy i składniki mineralne (potas, magnez, wapń, fosfor, cynk, wapń, jod, żelazo, miedź, mangan).

Więcej o: