Gdy nie wiesz, w co się ubrać

"Nie mam co na siebie włożyć" - to refren, który powtarzamy znacznie częściej, niż byśmy chciały. Problem dotyka wszystkich kobiet: od najbogatszych gwiazd z ogromnymi garderobami po studentki, posiadające jedną szafę!

Ileż to razy stawałaś przed pełną szafą i po wielogodzinnych rozważaniach wychodziłaś z domu w dżinsach i t-shircie? Jeśli nie chcesz, aby ta sytuacja powtarzała się zbyt często (bo, nie oszukujmy się, nie unikniesz jej całkowicie), zastosuj się do naszych wskazówek.

Modowa klasyka

Są takie rzeczy, które elegancka kobieta po prostu MUSI mieć w szafie. Może niektóre będą przydawały się rzadziej, inne częściej, ale wspólnie stanowią żelazną bazę, bez której się nie obędziesz. One po prostu nigdy nie wyjdą z mody. Warto, aby były dobrej jakości - to prawdziwa inwestycja. Oto nasze propozycje: Ołówkowa spódnica - Top Shop, 117 zł Trencz - http://www.farfetch.com , 469 funtów Kardigan - H&M, 119 zł Szpilki - Aldo, 172 zł Biała koszula - http://www.lagarconne.com , 240 $ Żakiet - Stella McCartney, http://www.net-a-porter.com , 1295 $ Szal - http://www.shopharmonylane.com , 35 $ Torebka w stylu Chanel - http://www.lipsy.co.uk , 34 funtów

Minimalizm

Jeśli nie wiesz, co na siebie włożyć, nie wkładaj za dużo. Szlachetna prostota zawsze będzie na czasie. Uważaj także na dobór kolorów. Pamiętaj, że połączenie zbyt wielu barw, nawet takich, w których jest Ci do twarzy, da wrażenie "pstrokatości" i nadmiaru. Dodatki

Dla większości fashionistek to zdanie zabrzmi jak banał, ale mimo to warto powtórzyć je po raz kolejny: to dodatki tworzą styl i nadają charakter. Ubranie bez odpowiednich dodatków to trochę jak tort bez kremu i wisienki na wierzchu.

Apaszka - 15 funtów (ok. 71 zł) - http://www.monsoon.co.uk Perełki - H&M, 39.99 zł Torebka - Top Secret, 25 zł Pasek - 30 $, www.delias.com Torebka - zegar - 44 zł, www.antypodymody.pl Marynarski naszyjnik - 15 funtów, http://www.pretaportobello.co.uk Broszka - motyl - Dolce&Gabbana, 20 funtów , www.my-wardrobe.com Kopertówka - 99 zł, www.bucikowo.pl Okulary - Top Shop, 71 zł

Dobierz styl do sytuacji

Barwna tunika i trampki rzadko sprawdzają się w biurze i na odwrót - w czasie weekendu będziesz sztucznie wyglądała w stonowanym kostiumie, nawet jeśli dobrze się w nim czujesz. Elegancja zawsze musi być dobrana do czasu i miejsca.

Nie klonuj cudzych pomysłów

Jeśli na ulicy każdy ubiera się w rurki, top, szalik i białe tenisówki, to wcale nie znaczy to, że właśnie ten zestaw jest modny. Wręcz przeciwnie - masowość wskazuje, że lada moment jego czas się skończy. Prawdziwi trendsetterzy noszą już coś innego. Spróbuj wyłapać z tłumu osoby ubrane we własnym, odmiennym stylu, a jeśli akurat nie masz ciuchowej weny, postaw na niebanalny dodatek. Prawdziwą sztuką jest wyglądać pozornie tak samo, a jednak inaczej.

Bądź sobą

Nawet najpiękniejsza i najdroższa sukienka będzie na tobie fatalnie wyglądała, jeśli będziesz źle się w niej czuła. Bądź wierna samej sobie także wybierając ciuchy. Pamiętaj, że każde ubranie powinnaś dobrać do swojej sylwetki i stylu życia. To nie Ty jesteś dla mody, ale moda dla Ciebie.

A może inaczej?

Jeśli na co dzień boisz się modowych eksperymentów, a tego dnia akurat masz nieco więcej czasu, wypróbuj nietypowe dla siebie zestawy. Możesz przeżyć bardzo przyjemne zaskoczenie! Niekiedy pewne pozornie niepasujące do siebie elementy potrafią złożyć się w fantastyczną całość. Buty - 49 funtów , www.shoe-shop.com Koszula - 289 zł, Levi's, www.jeans-online.pl Spódnica - 38 funtów , www.lipsy.co.uk Kapelusz z woalką - 45 zł, http://www.aevintagestore.com

Morven

Pełne biodra: podkreślać czy maskować?

Czy letnie ubrania można nosić jesienią?

Czytaj w Znam.to: Albo mat, albo make-up

Więcej o: