Kultowe: buty w wojskowym stylu

Zaprojektowane dla wojska, przekształcone przez doktora Martensa w buty ortopedyczne, zaadaptowane przez buntownicze subkultury, wreszcie wkraczają na salony mody. I to nie byle jak! Glany podbijają serca fashionistek i It Girls na całym świecie!

Są ciężkie, masywne i dość niezgrabne. Wzmocnione blachą na palcach, w wersji klasycznej są czarne i dziesięciooczkowe, sięgają do 1/3 łydki. Takie glany zna chyba każdy! Przez jednych uważane za kultowe, przez innych znienawidzone, obuwie przeżywa ostatnio swój renesans, a wszystko przez powrót stylu grunge !

Jednak nie tylko fanki mody ze Seattle noszą wojskowe obuwie! Projektanci kultowej marki Dr Martens co sezon wymyślają nowe ciekawe wzory, by każda kobieta mogła znaleźć swoje "jedyne" martensy! Nie podobają Ci się glany, ale chciałabyś mieć buty w podobnym stylu ? Zajrzyj do popularnych sklepów obuwniczych - w wiosennych kolekcjach wojskowe inspiracje i wariacje na ich temat są na czasie!

Kultowe: buty w wojskowym styluKultowe: buty w wojskowym stylu Ashley Tisdale fot. Insight Celebrity/Flynet Pictures/Joe Pap/FORUM/kolaż Lula.pl

W zestawie: we wzór skóry węża Solovair 449 zł (martensy.pl), czarne z ćwiekami Aldo ok. 466 zł , białe Dr Martens ok. 404 zł (dmusastore.com), czarne Nine West ok.592 zł , w kratkę Dr Martens ok. 287 zł (dmusastore.com), w amerykańską flagę Steel 239 zł (martensy.pl), różowe Dr Martens ok. 275 zł (dmusastore.com).

W zestawie na górze strony: granatowe Dr Martens ok. 344 zł , szare Dr Martens ok. 449 zł , błyszczące Dr Martens ok. 359 zł , w róże Dr Martens ok. 311 zł (dmusastore.com), w brytyjską flagę Steel 239 zł (martensy.pl).

Agata Wypych

Kultowe: klasyczne szpilki

Więcej o: