Dieta Dr. Dukana - rewolucja w odchudzaniu?

Kiedy media zaczęły rozpisywać się o francuskim rewolucyjnym planie odchudzania - sprzedaż książki Dr. Dukana stała się rekordowa. Tak samo jak liczba osób, które zaczęły odchudzać się z Dukanem.

We Francji 'białkowa' metoda odchudzania znana była już od 10 lat. Kiedy media nagłośniły sprawę - stała się najbardziej ostatnimi czasy popularna metodą zrzucania zbędnych kilogramów. Również w Polsce.

Dzięki obietnicy szybkiej, ale jednocześnie długotrwałej utraty wagi , bez rygoru liczenia kalorii - metoda Dukana jest hitem również w świecie gwiazd. Kobiety i mężczyźni na całym świecie chcieli dowiedzieć się o tajemnicach utrzymywania szczupłej sylwetki przez topowe modelki, czy znane piosenkarki, takie jak: Gisele Bunchen , czy Jennifer Lopez. W czasopismach znalazły się odniesienia do metody Dukana.

Popularność stała się rekordowa. Zachęcony sukcesem Pierre Dukan podjął zatem współpracę z jednym z francuskich kucharzy, który zaoferował swoje usługi w tym temacie za darmo. Był to jego dowód wdzięczności dla doktora za opracowanie tej diety . Tym sposobem napisano kilka setek przepisów na ciekawe potrawy , które powinno się spożywać podczas trwania diety. Tym sposobem można jeść wiele ciekawych przysmaków - wciąż będąc na diecie.

Dr. Dukan doskonale zdaje sobie sprawę jaką przyjemność daje jedzenie. Dlatego też przestrzeganie jego diety ma skutecznie odchudzać bez przymusu rezygnowania z przyjemności konsumpcji.

Dieta rozpoczyna się od fazy uderzeniowej , która powinna trwać maksymalnie 10 dni, w zależności od tego ile kilogramów chcemy zrzucić. Spożywamy wówczas jedynie chude białko. W drugim etapie łączy się białka na przemian z sałatkami i warzywami.

Utrata masy ciała przebiega dość szybko i po uzyskaniu wagi docelowej następuje faza wprowadzania pieczywa, sera, owoców oraz produktów skrobiowych. Jeżeli nie tyjemy, następuje przejście do ostatniego etapu jakim jest ustabilizowanie naszej wagi. wówczas możesz pozwolić sobie jeść właściwie wszystko, pamiętając, by jeden dzień w tygodniu przeznaczyć na fazę uderzeniową.

Więcej informacji o diecie znajdziesz tu.

Nie mogę schudnąćNie mogę schudnąć Fot. Shutterstock

Przez kilka miesięcy powstało ponad 200 stron internetowych, forów i blogów poświęconych metodzie Dukana. Ich rosnąca liczba świadczy o tym, że dieta faktycznie działa. Zwolennicy dzielą się swoimi opiniami i odczuciami dotyczącymi postępów w kolejnych stadiach utraty wagi.

Zdaniem samego autora - powodzenie diety zależy najbardziej od dwóch pierwszych etapów, w których można spożywać tylko dozwolone produkty. Wiele ludzi ogranicza się wówczas jedynie do śniadania i przekąski , podczas, gdy poleca się 5 posiłków dziennie. Często też monotonia pierwszych tygodni prowadzi do złamania zasad. Z myślą o tym, by pomóc uniknąć tych przeszkód: powstała książka kucharska.

Wiele z przepisów jest tak ekstrawaganckich, że w przeciwieństwie do innej żywności dietetycznej można ją przygotować nawet na uroczystą kolację.

Znaleźć można też takie, które są niezwykle szybkie i proste do przygotowania. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim doborze mięsa i wędlin - zwłaszcza na początku diety.

Piosenkarka stosowała dietę DukanaPiosenkarka stosowała dietę Dukana Jennifer Lopez fot. East NewsGisele Bundchen na wybiegu podczas Sao Paulo Fashion WeekGisele Bundchen na wybiegu podczas Sao Paulo Fashion Week Gisele Bundchen fot. AP Photo

Katarzyna B.

Zobacz też:

Spalamy tłuszcz - sprytnie i szybko!

Próbowałaś metody Dr. Dukana?
Więcej o: