Kolekcja inspirowana stylem... księżnej Diany. Perły, aksamit i kokardy

Lady Di flirtowała z typowym dla lat 80. kiczem, wyznaczając jednocześnie standardy salonowej elegancji. Dzięki ASOS jej styl powraca w nowej odsłonie.

Każdy, kto pamięta choć kawałek lat 90., wspomina uwielbienie i histerię wokół księżnej Diany. To ona, trochę mimowolnie, wykreowała ideał dworskiego celebryty, niepamiętany w Europie od czasu śmierci Grace Kelly. Gdyby nie ona i jej legenda, królową mediów nie zostałaby też jej synowa, wzorująca się zresztą na garderobie matki księcia Williama.

Jednak nie tylko Kate Middleton chce ubierać się jak Lady Di. Okazuje się, że temat jest bliski młodym Brytyjkom (i nie tylko, bo ASOS.com popularny jest w całej Europie). Wraz z kosmetyczną marką WAH London, sklep wysyłkowy ASOS przygotował pełną kolekcję "a la Diana". Temat księżnej potraktowany jest z dystansem - marka raz nawiązuje do ikonicznych strojów Lady Di, innym razem obśmiewa insygnia władzy (obróżka z napisem "princess", biżuteria z motywem korony królewskiej czy brytyjskich barw, sweterek z napisami "royal-loyal", czyli królewska/lojalna).

Współczesna księżna Diana? Tak, według koncepcji sklepu ASOSWspółczesna księżna Diana? Tak, według koncepcji sklepu ASOS mat. prasowe ASOS

W kolekcji nie mogło zabraknąć charakterystycznych elementów stylu księżnej, z czasów, gdy z zahukanej prowincjuszki w absurdalnej sukni ślubnej stała się ikoną stylu przełomu lat 80. i 90. Kluczem do tej estetyki są perły, sukienki przy ciele, złote detale, sweterki w serek i oczywiście przedłużane żakiety. Wisienką na torcie można nazwać małą czarną z aksamitu - oczywiste nawiązanie do kreacji Diany z 1994 r., ochrzczonej przez media "sukienką zemsty". Księżna miała ją na sobie w dniu telewizyjnej premiery dokumentu obnażającego sekrety jej małżeństwa z Karolem.

Macie do siebie tyle dystansu, by wyglądać, jak Diana epoki Instagrama? Jeśli tak, śpieszcie się, bo kolekcja szybko znika z internetowych półek. Ceny nie są bardzo wygórowane - od 38 zł za biżuterię do 380 zł za sukienkę na wieczór.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ kolekcji w stylu księżnej Diany

Więcej o: