Córka Kurta Cobaina modelką? Została gwiazdą kampanii Marc Jacobs

Frances Bean Cobain reklamuje wiosenną kolekcję Marca Jacobsa. Jej tacie by się to nie spodobało. Skąd to wiemy? W 1992 r. spalił całą kolekcję projektanta.

24-letnia Frances Bean Cobain wystąpiła już w kilku sesjach zdjęciowych (pozowała nawet dla Hediego Slimane'a), ale dopiero teraz możemy mówić o jej debiucie w modelingu. Została gwiazdą wiosennej kampanii Marca Jacobsa, projektanta słynącego z nietypowej obsady swoich sesji promocyjnych. Jacobsa reklamowały m.in. Cher, Winona Ryder czy Beth Ditto z Gossip, a w zeszłym roku - Courtney Love, matka Frances Bean.

Frances Bean Cobain - ZOBACZ ZDJĘCIA

Dla oddanych fanów Nirvany zdjęcia Cobainówny mogą być zaskoczeniem. W 1992 r. doszło do incydentu między Jacobsem a jej rodzicami. Pracujący wtedy dla marki Perry Ellis projektant przeniósł styl grunge na wybieg, wywołując prawdziwy skandal w środowisku krytyków mody. Kolekcja otrzymała druzgocące recenzje, nie weszła do sprzedaży, a Marc Jacobs wysłał wszystkie sample swoim muzom - Love i Cobainowi. Para muzyków wcale nie poczuła się doceniona, a luksusowe ciuszki podpaliła.

Marc Jacobs z modelką w strojach w stylu grunge, 1993 r.Marc Jacobs z modelką w strojach w stylu grunge, 1993 r. Arthur Elgort / Vogue US

Marc Jacobs z modelką w strojach w stylu grunge, 1993 r.

Na szczęście łasa na sławę Love szybko się z Jacobsem pogodziła.

Poznałem Frances Bean, gdy miała 2 lata, w 1994 r., podczas kolacji z jej mamą i Anną Sui w Bar Six w Nowym Jorku. Zawsze chciałem pracować z Frances. Jej piękno, wyjątkowość i siła to cechy, które od dawna podziwiałem - komentuje Marc Jacobs na Instagramie.

W samych superlatywach o współpracy opowiada też Frances Bean Cobain. Jednak dziewczyna, która zgromadziła 367 tys. fanów na Instagramie (@space_witch666), wcale nie myśli o modelingu na poważnie.

Nie planuję pozować dla nikogo innego przez bardzo długi czas. To zupełnie poza moją strefą komfortu. Nie pracuję jako modelka, jeśli projekt nie wydaje mi się świetny, nie firmuję moim nazwiskiem niczego, w co nie wierzę. Uważam, że ta kolekcja jest świetna i czułam się zaszczycona, że Marc o mnie pomyślał - powiedziała córka Cobaina w rozmowie z vogue.com.

Jak wam się podoba Frances Bean Cobain? Szkoda, że nie planuje dalszych zleceń w świecie mody?

Córka Kurta Cobaina w kampanii Marc Jacobs - ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Więcej o: