Sposoby na szczupłą figurę. Co wybrać?

Istnieją różne sposoby, by dbać o swój wygląd. Pogoń za szczupłą figurą okazuje się często trudnym zadaniem. Okazuje się, że sprostanie mu wymaga wielu wyrzeczeń.
Ćwiczenia Ćwiczenia Fot. Shutterstock

Jaki sposób jest najlepszy?

Jedni liczą kalorie, inni przestrzegają diety, kolejni zwracają uwagę na zawartość tłuszczu w żywności lub łykają tabletki mające hamować apetyt. Niektórzy pilnują się, by nie jeść więcej niż "5 ciastek" tygodniowo. Druga grupa spędza całe godziny na siłowni, bieżni, czy rowerku

Istnieją różne sposoby, ale cel jest tylko jeden: zgubienie zbędnych kilogramów lub utrzymanie szczupłej sylwetki.

Liczenie kalorii

Jeśli chcesz schudnąć - jest to bardzo istotny element. Niestety dość problematyczny. Bo o ile, na opakowaniu znajduje się informacja, ile kcal ma dany produkt, o tyle trudniej przeliczyć to wszystko przygotowując dany posiłek lub wybierając się do restauracji. Dlatego też często okazuje się, że w praktyce okazuje się, że ciężko jest wcielić ten zamiar w życie.

Ciągłe liczenie zaczyna jednak męczyć i zniechęcać. Koncentrowanie się na nim jest częstym błędem popełnianym przez odchudzające się kobiety. To nie wystarczy. W diecie niskokalorycznej bardzo ważne jest, by spożywane w ciągu dnia kalorie pochodziły z określonych produktów. Należy więc skupić się na odpowiednim bilansowaniu składników odżywczych - białka, tłuszczu i węglowodanów.

Bez sensu jest też na początkowym etapie diety drastyczne obniżanie liczby spożywanych dziennie kalorii. Narażamy się w ten sposób na efekt jo-jo. Nawyki żywieniowe powinno się zmieniać powoli i systematycznie, by organizm miał czas, aby się "przestawić".

Czasem przestrzeganie diety może doprowadzać do szału

Tak jak wspomnieliśmy każda dieta niesie za sobą pewne ograniczenia, nieraz są one trudne do przestrzegania. Jeśli od początku narzucimy sobie zbyt restrykcyjne zasady - możemy nie podołać. Nie istnieje coś takiego jak szybkie odchudzanie. Jeśli chcesz skutecznie zrzucić kilka kilogramów - czeka cię niestety długa i ciężka droga. Musisz to wiedzieć i uzbroić się w cierpliwość oraz dużą dawkę mobilizacji. Zacznij od prostych zmian. Odstaw smażone potrawy i słodycze. Jedź tylko wówczas kiedy czujesz głód. Nie wszystko naraz!

Znacznie łatwiej mają osoby, które pracują nad tym by nie przytyć i chcą jedynie utrzymać formę, choć ktoś kto ma genetyczne skłonności do tycia również musi przestrzegać pewnych zasad.

Nie chcę jednak, byście dietę kojarzyli z czymś strasznym. Nie traktujmy też wszystkiego zbyt dosłownie. Od pozytywnego nastawienia zależy nasz sukces - warto to zapamiętać!

Ćwiczenia Ćwiczenia Fot. Shutterstock

Ćwiczenia

Same ćwiczenia nie sprawią, że nasze ciało nagle będzie idealne. Jednak systematyczne treningi to element, którego wagi nie sposób nie docenić. Nie tylko pomaga nam modelować nasze ciało, ale również sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Na dłużej też zachowujemy młody wygląd.

Poranny jogging, rower, ulubione aktywności powinny stać się stałymi elementami naszego życia. Fizycznie czujemy się lepiej i sprawniej. To jednak nie wszystko. Ćwiczenia, jak nic innego poprawiają nasze samopoczucie.

Stawy i stretching Stawy i stretching fot. Shutterstock

Ćwiczenia domowe

Ćwiczyć warto również w domu! Wprawdzie ćwiczenia tego typu to tylko mały ułamek możliwości, ale pomogą ci poprawić kondycję całego ciała oraz aktywność fizyczną.

Zawsze pamiętajcie o rozgrzewce! Jeśli nie wiesz od czego zacząć i jak przygotować się do zajęć aerobiku - zerknij na filmik wideo, który przygotowany został przez serwis spryciarze.pl

 

Więcej o: