Biegnij po urodę!

Wiosną masz po temu najlepsze warunki!

Bieganie zyskuje na popularności wraz z nadejściem wiosny . Z oczywistych względów. Temperatura sprzyja, okoliczności przyrody także. Zapach kwitnących drzew i wybuch zieleni wokół budzą do aktywności nawet największych leniuchów .

Dlaczego warto biegać?

Podczas joggingu angażujemy do działania niemal wszystkie grupy mięśni , nie tylko nóg , ale też brzucha , ramion czy pleców . Mięśnie wzmacniają się i uelastyczniają . Dzięki dotlenieniu tkanek czujemy się znacznie zdrowiej , mamy więcej energii i poprawiamy kondycję . Wbieganie na czwarte piętro po odrobinie treningu nie będzie już powodowało zadyszki.

Bieganie doskonale spala tłuszcz i reguluje przemianę materii . Problemy z nieregularnym wypróżnianiem odejdą w niepamięć. Ten rodzaj wysiłku nie tylko powoduje wysoki wydatek energetyczny - nawet 600 kcal /godzinę biegu (w zależności od stopnia intensywności), ale dzięki wzmacnianiu mięśni, one same dodatkowo "spalają" tłuszcz.

Dzięki regularnemu bieganiu wzmacniamy serce, płuca i poprawiamy krążenie krwi oraz limfy . Ma to nieocenione znaczenie w walce żylakami i cellulitem . Zauważysz też wzrost jędrności skóry. Żaden krem nie przyniesie tak spektakularnych efektów!

Wysiłek fizyczny, a zwłaszcza ten na świeżym powietrzu , doskonale relaksuje umysł. W trakcie wzmożonego wysiłku intelektualnego (egzaminy) czy w okresie podwyższonego poziomu stresu - biegaj jak najczęściej. Całe zmęczenie psychiczne po prostu "spłynie", a jednocześnie dotlenisz umysł i zaaplikujesz sobie prawdziwy zastrzyk energetyczny . Zupełnie naturalnie i z korzyścią dla kondycji. Ponadto, polepszysz zdolność koncentracji. Sprawdzone!

Wieczorne bieganie zapewni Ci relaks po całym dniu i spokojny , regenerujący sen . Natomiast poranny wysiłek doładuje "akumulatory energetyczne" na cały dzień.

Podsumowując: poczujesz się (i będziesz) zdrowsza , piękniejsza i szczęśliwsza (wysiłek fizyczny stymuluje wytwarzanie endorfin - hormonów szczęścia). I to za cenę odrobiny dobrych chęci, zapału oraz szczypty samozaparcia.

A więc, jogging czas zacząć !

alat

Zobacz też

Jak się pozbyć 100 kcal dziennie

Czytaj w Znam.to: Puder brązująco-rozświetlający Smasxboxa, remedium na spóźnioną wiosnę 

Więcej o: