bieganie

 • Trzydziestolatka zmieniła rozmiar z 42 na 34 bez postawienia stopy na siłowni. Jak to osiągnęła?
 • Półmaraton: przemyślenia z każdego kilometra

  Półmaraton: przemyślenia z każdego kilometra

  Zanim zdecydujesz się przebiec 21 kilometrów, żeby zaimponować mężczyźnie, zastanów się, czy nie lepiej zamiast tego ugotować mu pyszny obiad. Na pewno będzie mniej bolało.

  Kinga Burger
 • 10 cech prawdziwego sportowca! Sprawdź, czy zasługujesz na to miano

  10 cech prawdziwego sportowca! Sprawdź, czy zasługujesz na to miano

  Dziś gdy trenują niemal wszyscy, a cała reszta przynajmniej biega, miano sportowca nieco się zdewaluowało. Bo niby po czym poznać sportowca? Po tym, że jest szczupły i umięśniony? Lub tylko umięśniony? Albo tylko szczupły? Ani to, ani to.

  Anka Rączkowska
 • Zima w mieście? Na sportowo! Jak ćwiczyć na świeżym (i mroźnym) powietrzu i dlaczego warto to robić
 • Bieganie z psem wbrew pozorom nie wymaga dużego przygotowania. Wystarczy przestrzegać kilku zasad.' Jakich?
 • Bieganie stylem życia. Co ludzie w tym widzą? [okiem biegaczki]

  Bieganie stylem życia. Co ludzie w tym widzą? [okiem biegaczki]

  Bieganie zawładnęło umysłami wielu Polaków. Dlaczego właśnie ono? Cóż, ilu biegaczy, tyle historii. Moja jest dosyć typowa. Zaczęłam biegać 9 lat temu i chwilę później postawiłam swój świat do góry nogami. Jak to możliwe?

  Iwona Ludwinek-Zarzeka
 • Jak zmotywować kobietę do biegania?

  Jak zmotywować kobietę do biegania?

  Nie należy zmuszać nikogo do czynności, których robić nie chce. A gdy sprawa dotyczy własnej żony, to już w ogóle nie ma o czym mówić. Tylko co zrobić, gdy chcesz, by twoja żona zaczęła biegać? I gdy naprawdę bardzo zależy ci, żeby odnalazła w sobie choć odrobinę sportowego zapału?

  Artur Kaliś/Nie śpię bo biegam
 • 7 powodów, by nie biegać maratonów

  7 powodów, by nie biegać maratonów

  Wszyscy wokół biegają. Moda na ten sport nie mija, a nawet powiedziałabym, że się rozwija. Biegać to dziś za mało. Trzeba koniecznie biegać maratony. Jak najwięcej, jak najbardziej egzotycznie, turystyka "maratonowa" kwitnie. Ja wiem, to dobre i zdrowe. Jednak nie zawsze i nie dla każdego.

  Anka Rączkowska
 • Uwaga! Biegną nowe!

  Uwaga! Biegną nowe!

  Pewnym jest, że w rubryce "zrobić koniecznie" na liście postanowień noworocznych niejednej z was wyląduje bieganie. Niejedna z was wsiąknie w bieganie na dobre. Nie wierzycie? Świadczy o tym statystyka.

  Paweł Jeleniewski
 • Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

  Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

  Po ośmiu latach biegania mogę powiedzieć, że jest to sport dla każdego. Tyle że nie dla każdego musi oznaczać to samo. Dla jednych będzie stylem życia, podkręcaniem rekordów, maratonami, gadżetami. A dla innych truchtem w tempie konwersacyjnym, w starym dresie i po - zawsze tej samej - ulubionej trasie.

  Ania Oka
 • Szybki felieton o bieganiu

  Szybki felieton o bieganiu

  Bieganiem świat stoi, nasz kraj również. Zdrowe przebieranie nogami stanowi całkiem pokaźną gałąź gospodarki. Jest istotnym aspektem życia społecznego, zarówno w wymiarze realnym, jak i wirtualnym. Nie ma się czemu dziwić, w końcu mamy to we krwi.

  Agnieszka Durska
 • Grzegorz W. Kołodko o bieganiu: 'Tu chodzi przede wszystkim o silną wolę'

  Grzegorz W. Kołodko o bieganiu: "Tu chodzi przede wszystkim o silną wolę"

  O czym warto myśleć podczas biegów długodystansowych, po co to całe makaronowe obżarstwo, czym właściwie jest turystyka maratonowa i które kilometry kosztują zawodników najwięcej wysiłku? Wszystko wyjaśnił nam profesor Grzegorz W. Kołodko, były minister finansów, dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, biegacz.

  Dominika Węcławek
 • Ciała sportowców - umięśnione na różne sposoby [ZDJĘCIA]

  125 sportowców uprawiających różne dyscypliny zgodziło się na uwiecznienie na zdjęciach swoich ciał. Wysocy, niscy, smukli, mocno zbudowani - idealnie dopasowani do wyzwań, którym codziennie muszą stawiać czoła na stadionach i w halach sportowych.

  Ola Długołęcka
 • Pół życia zwolnienia z WF: jak to się stało, że biegam? Cz. 2
 • Pół życia zwolnienia z WF: jak to się stało, że biegam? Cz. 1

  Pół życia zwolnienia z WF: jak to się stało, że biegam? Cz. 1

  Nie wiem, czy teraz się coś w tej kwestii zmieniło, ale za czasów mojej podstawówki (30 lat temu) wychowanie fizyczne służyło do tego, żeby dręczyć dzieci źle dobranymi ćwiczeniami i zniechęcać szczeniaki do jakiejkolwiek fizycznej aktywności. Nikogo nie obchodziło, że trzynastolatka, która zaczęła rosnąć w tempie bambusa może mieć niejakie problemy z kondycją i że zmuszanie na przykład jej do biegu na 600 metrów, dopóki nie zacznie rzygać na murawę jest średnim pomysłem, a uparte kontynuowanie procederu - jeszcze gorszym.

  Aleksandra
 • Chcesz spalić tkankę tłuszczową? Postaw na poranny jogging!
 • Piękna figura gwiazd - jak one to robią?

  Piękna figura gwiazd - jak one to robią?

  Wciąż zachwycamy się pięknymi sylwetkami gwiazd. Podziwiamy je i często zazdrościmy wyglądu. Jakie są ich sposoby na zachowanie zgrabnej figury?

  Katarzyna Bigos
 • Czas na jogging!

  Czas na jogging!

  Jogging jest typem fizycznej aktywności, którą może uprawiać niemal każdy niezależnie od wieku, typu sylwetki i jej stanu. Nie tylko poprawia kondycję, jest również dobrym sposobem na zrzucenie kilku kilogramów.

  Katarzyna Bigos
 • Jak spalić więcej kalorii na bieżni?

  Jak spalić więcej kalorii na bieżni?

  Jesteś miłośniczką siłowni i ćwiczeń? Polecamy bieżnię! To doskonały sposób na spalenie kalorii, utrzymanie w dobrym zdrowiu serca i zachowanie kondycji. Chcesz spalić więcej kalorii? Wypróbuj nasze wskazówki.

  Katarzyna Bigos
 • Biegnij po urodę!
Więcej o:

bieganie