bieganie

 • Jest mistrzynią w bieganiu...do tyłu. 'Krzyczą: biegniesz w złym kierunku!'

  Jest mistrzynią w bieganiu...do tyłu. "Krzyczą: biegniesz w złym kierunku!"

  - Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale uważam, że jest w tym znacznie więcej zabawy, niż w bieganiu do przodu - mówiła 35-latka w rozmowie z Caters Agency. Shantelle Gaston-Hird zyskała nawet tytuł najszybszej biegaczki "do tyłu" w Wielkiej Brytanii. Podczas jednorazowego treningu może biegać tyłem nawet przez 11 minut.

  Joanna Zaremba
 • To, co spotkało ją podczas porannego biegania, zapamięta na długo. Teraz ostrzega inne kobiety

  To, co spotkało ją podczas porannego biegania, zapamięta na długo. Teraz ostrzega inne kobiety

  Samantha Maclntyre chąc udokumentować swoje przygotowania do półmaratonu, postanowiła od samego początku nagrać poranny bieg. Nie spodziewała się jednak, że zwykłe ćwiczenia przeobrażą się w przerażającą sytuację. Początkowo niczego nieświadoma kobieta, zauważyła nagle, że jest śledzona przez tajemniczego mężczyznę. Jak potoczyła się historia młodej Amerykanki?

  Natalia Jarmul
 • Zaczęła trenować, gdy miała 54 lata. Dziś 60-latka chce zrobić to, czego próbował dokonać Robert Karaś
 • Jak często biegać, żeby schudnąć? Zazwyczaj popełniamy duży błąd

  Jak często biegać, żeby schudnąć? Zazwyczaj popełniamy duży błąd

  Od dawna starasz się zrzucić zbędne kilogramy i czujesz, że wciąż tkwisz w miejscu? Może z nowym rokiem chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem? Poniżej prezentujemy zasady treningu biegowego, które pomogą wysmuklić sylwetkę i poprawią samopoczucie. Nie czekaj, zacznij już dziś.

  MG
 • Jak biegać na bieżni, żeby schudnąć? Możesz stracić nawet 800 kcal podczas jednego treningu
 • Przez dwa tygodnie biegałam codziennie. Nie schudłam, ale zauważyłam inne efekty
 • Muzyka do biegania: sprawdź naszą playlistę do biegania
 • Modna odzież sportowa w popularnej sieciówce. Ceny? Od kilkunastu złotych

  Modna odzież sportowa w popularnej sieciówce. Ceny? Od kilkunastu złotych

  Bieganie to bardzo dobry nawyk, który wdrażany jest w życie coraz większej ilości społeczeństwa. Przy uprawianiu sportu ważną rolę odgrywa wygodne i sportowe ubranie, dopasowane do naszej sylwetki. Odzież przeznaczoną do aktywności fizycznej w dobrej cenie znajdziemy w Lidlu. Na które pozycje warto zwrócić uwagę?

  Weronika Zając
 • Złap formę na jesień i zgarnij biegowe buty! [WYNIKI KONKURSU]

  Złap formę na jesień i zgarnij biegowe buty! [WYNIKI KONKURSU]

  Na rynku pojawił się właśnie najnowszy model marki Reebok, FLOATRIDE Run Flexweave. Tego lata, buty zyskały nową cholewkę i wygląd, który podkreśli charakter każdej sportowej stylizacji. Lekkość, amortyzacja, wytrzymałość i intensywny kolor. Sprawdź, czy wygrałaś je w naszym konkursie!

  Karolina
 • [KONKURS] Złap formę na jesień i zgarnij biegowe buty!

  [KONKURS] Złap formę na jesień i zgarnij biegowe buty!

  Na rynku pojawił się właśnie najnowszy model marki Reebok, FLOATRIDE Run Flexweave. Tego lata, buty zyskały nową cholewkę i wygląd, który podkreśli charakter każdej sportowej stylizacji. Lekkość, amortyzacja, wytrzymałość i intensywny kolor. Możesz je mieć! Odpowiedz na pytanie i zgarnij jedną z trzech par pięknych, biegowych butów.

  Karolina
 • 7 powodów, by nie biegać maratonów

  7 powodów, by nie biegać maratonów

  Wszyscy wokół biegają. Moda na ten sport nie mija, a nawet powiedziałabym, że się rozwija. Biegać to dziś za mało. Trzeba koniecznie biegać maratony. Jak najwięcej, jak najbardziej egzotycznie, turystyka "maratonowa" kwitnie. Ja wiem, to dobre i zdrowe. Jednak nie zawsze i nie dla każdego.

  Anka Rączkowska
 • Uwaga! Biegną nowe!

  Uwaga! Biegną nowe!

  Pewnym jest, że w rubryce "zrobić koniecznie" na liście postanowień noworocznych niejednej z was wyląduje bieganie. Niejedna z was wsiąknie w bieganie na dobre. Nie wierzycie? Świadczy o tym statystyka.

  Paweł Jeleniewski
 • Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

  Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej

  Po ośmiu latach biegania mogę powiedzieć, że jest to sport dla każdego. Tyle że nie dla każdego musi oznaczać to samo. Dla jednych będzie stylem życia, podkręcaniem rekordów, maratonami, gadżetami. A dla innych truchtem w tempie konwersacyjnym, w starym dresie i po - zawsze tej samej - ulubionej trasie.

  Ania Oka
 • Szybki felieton o bieganiu

  Szybki felieton o bieganiu

  Bieganiem świat stoi, nasz kraj również. Zdrowe przebieranie nogami stanowi całkiem pokaźną gałąź gospodarki. Jest istotnym aspektem życia społecznego, zarówno w wymiarze realnym, jak i wirtualnym. Nie ma się czemu dziwić, w końcu mamy to we krwi.

  Agnieszka Durska
 • Grzegorz W. Kołodko o bieganiu: 'Tu chodzi przede wszystkim o silną wolę'

  Grzegorz W. Kołodko o bieganiu: "Tu chodzi przede wszystkim o silną wolę"

  O czym warto myśleć podczas biegów długodystansowych, po co to całe makaronowe obżarstwo, czym właściwie jest turystyka maratonowa i które kilometry kosztują zawodników najwięcej wysiłku? Wszystko wyjaśnił nam profesor Grzegorz W. Kołodko, były minister finansów, dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, biegacz.

  Dominika Węcławek
 • Ciała sportowców - umięśnione na różne sposoby [ZDJĘCIA]

  125 sportowców uprawiających różne dyscypliny zgodziło się na uwiecznienie na zdjęciach swoich ciał. Wysocy, niscy, smukli, mocno zbudowani - idealnie dopasowani do wyzwań, którym codziennie muszą stawiać czoła na stadionach i w halach sportowych.

  Ola Długołęcka
 • Pół życia zwolnienia z WF: jak to się stało, że biegam? Cz. 2
 • Pół życia zwolnienia z WF: jak to się stało, że biegam? Cz. 1

  Pół życia zwolnienia z WF: jak to się stało, że biegam? Cz. 1

  Nie wiem, czy teraz się coś w tej kwestii zmieniło, ale za czasów mojej podstawówki (30 lat temu) wychowanie fizyczne służyło do tego, żeby dręczyć dzieci źle dobranymi ćwiczeniami i zniechęcać szczeniaki do jakiejkolwiek fizycznej aktywności. Nikogo nie obchodziło, że trzynastolatka, która zaczęła rosnąć w tempie bambusa może mieć niejakie problemy z kondycją i że zmuszanie na przykład jej do biegu na 600 metrów, dopóki nie zacznie rzygać na murawę jest średnim pomysłem, a uparte kontynuowanie procederu - jeszcze gorszym.

  Aleksandra
 • Chcesz spalić tkankę tłuszczową? Postaw na poranny jogging!
 • Piękna figura gwiazd - jak one to robią?

  Piękna figura gwiazd - jak one to robią?

  Wciąż zachwycamy się pięknymi sylwetkami gwiazd. Podziwiamy je i często zazdrościmy wyglądu. Jakie są ich sposoby na zachowanie zgrabnej figury?

  Katarzyna Bigos
Więcej o:

bieganie