Piękna figura gwiazd - jak one to robią?

Wciąż zachwycamy się pięknymi sylwetkami gwiazd. Podziwiamy je i często zazdrościmy wyglądu. Jakie są ich sposoby na zachowanie zgrabnej figury?
Gwiazdy na gali rozdania Złotych Globów - Jennifer Aniston Gwiazdy na gali rozdania Złotych Globów - Jennifer Aniston AP Photo/Mark J. Terrill

Jennifer Aniston

Według Jennifer Aniston sposób na zgrabną figurę jest prosty: codzienne biegi i ćwiczenia. Bardzo dużo biegam i się gimnastykuje przekonuje Jenn. - Poza tym wszystko zależy od równowagi. Treningi, ćwiczenia, dieta - wszystko jest ważne. I wszystko to trzeba ze sobą łączyć".

Poza tym Jennifer od lat ćwiczy jogę. Może to sprawia, że jej równowaga jest idealnie zachowana.

Penelope Cruz Penelope Cruz fot. East News

Penelope Cruz

Penelope Cruz korzysta z diety NutriFit, w której każdy posiłek składa się w 50% z węglowodanów, 25% z białka i 25% ze zdrowych tłuszczów. Regularnie trenuje również na siłowni. Z trenerem wykonuje zarówno ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe i stretching.
Miranda Kerr w bieliźnie Victoria's Secret Miranda Kerr w bieliźnie Victoria's Secret Miranda Kerr fot. EAST NEWS

Miranda Kerr

Miranda Kerr również łączy dietę z ćwiczeniami. Trenuje 3 do 4 razy w tygodniu po 75 minut. Nie omija żadnych partii ciała. Do jej ulubionych ćwiczeń należą przysiady z piłką umieszczoną między plecami a ścianą (wzmacniają mięśnie ud). Stosuje również dietę zgodną z grupą krwi. Jej grupa to A, musi więc unikać czerwonego mięsa, cytrusów i nabiału.
Beyonce fot East News Beyonce fot East News Beyonce fot East News

Beyonce

Beyonce z kolei nie ćwiczy bardzo systematycznie. Zależy jej bardziej na utrzymaniu wyglądu ciała w obecnej kondycji. Ma za to opracowaną dietę i uważa na to, co je. Na śniadanie zazwyczaj produkty zbożowe, sałatkę na lunch i lekką kolację. Natomiast w niedzielę pozwala sobie na jedzenie tego na co ma ochotę.

Alessandra Ambrosio

Przed ciążą sporo czasu spędzała na siłowni. Po urodzeniu dziecka Alessandra musiała na jakiś czas porzucić ćwiczenia tego typu. Zaczęła więc uprawiać wspinaczkę, czy chodzenie z obciążnikami. Ostatnimi czasy chce ujędrnić pośladki. Postawiła więc na Brazilian Butt Lift. Taki trening łączy płynne i spokojne ruchy baletowe z dynamicznymi podskokami.
Eva Longoria Parker fot. East News Eva Longoria Parker fot. East News Eva Longoria Parker fot. East News

Eva Longoria

Eva Longoria również wie, że zachowanie pięknej i szczupłej figury wymaga wiele pracy. łączy więc ze sobą zdrową dietę, ćwiczenia. Regularnie również robi badania profilaktyczne. Ze sportem była związana od dziecka. Biega, a oprócz tego każdego dnia na ćwiczenia przeznacza przynajmniej 20 minut podczas których robi 20 przysiadów, 20 dynamicznych skoków, 20 pompek, 25 brzuszków. Całą serię powtarza 5 razy.

Audrina Patridge

Audrina Patridge z kolei stawia na dietę, w której ogranicza się do maksimum 1500 kalorii dziennie. Je głównie ryby, warzywa gotowane na parze, przekąski w postaci owoców, czy migdałów. No i oczywiście trening. Jeden dzień w tygodniu odpoczywa - przez pozostałe 6 ćwiczy. 3 dni  robi w domu proste ćwiczenia, 3 dni natomiast aktywnie uprawia kick boxing, jogging i piesze wycieczki.
Kirsten Dunst Kirsten Dunst AP Photo

Kirsten Dunst

Kirsten Dunst stawia na powolne ćwiczenia połączone z treningiem oddechowym. Pilates na świeżym powietrzu jest tym, co lubi najbardziej. Pije dużo zielonej herbaty, pilnuje również, by jej dieta była bogata w substancje zasadowe, zdrowe tłuszcze i produkty sojowe.
Madonna dla Louis Vuitton fot. www.trashbagaesthetics.com Madonna dla Louis Vuitton fot. www.trashbagaesthetics.com Madonna dla Louis Vuitton fot. www.trashbagaesthetics.com

Madonna

Madonna utrzymuje świetną figurę już od lat. Jej ciało jest bardzo rozciągniete i mocno wyrzeźbione. Formę pozwala jej utrzymywać m.in. Ashtanga Yoga, czyli styl, który zachęca do bardziej dynamicznych ruchów i licznych przejść między pozycjami. Może być świetnym ćwiczeniem cardio, a także poprawiającym postawę i wzmacniającym kondycję treningiem. Piosenkarka zaczęła uprawiać ten styl, aby odzyskać dawną figurę, którą straciła po urodzeniu córeczki Lourdes w 1996 roku. W tym okresie była związana z trenerem osobistym Carlosem Leonem i to prawdopodobnie on zachęcił Madonnę do uprawiania właśnie tej odmiany jogi.
Nicole Scherzinger Nicole Scherzinger AP Photo/Chris Pizzello

Nicole Scherzinger

Nicole stawia głównie na taniec. Jest to forma aktywności, która świetnie modeluje sylwetkę. Poza tym jak większość gwiazd uprawia jogging. Wiele czasu spędza również w klubie fitness.
Więcej o: