Płaski brzuch na zawołanie

Przedstawiamy kilka prostych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, które w krótkim czasie pomogą pozbyć się niechcianych "fałdek".

Na osiągnięcie sukcesu, czyli płaskiego brzucha, składają się dwa elementy: ćwiczenia oraz prawidłowa dieta . Regularne pochłanianie fast food'ów i słodyczy zrujnuje efekty regularnych ćwiczeń. Nawet mocne i dobrze rozbudowane mięśnie brzucha nie będą widoczne, jeśli pokrywa je słuszna warstwa tłuszczyku.

Oto kilka propozycji ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu . Efekty poczujesz od razu, a zobaczysz już po tygodniu. Wystarczy odrobina motywacji i konsekwencji .

1 . Leżąc płasko na plecach, powoli podnosimy nogę, uginając ją w kolanie. Jednocześnie unosimy głowę i łopatki, a nogę przyciągamy do klatki piersiowej. Wracamy do pozycji wyjściowej i wykonujemy to samo z drugą nogą.

2 . Unoszenie tułowia: połóż się na plecach (najlepiej podłóż karimatę lub koc) z nogami ugiętymi w kolanach, zaś ręce skrzyżuj pod karkiem. Powoli unoś górną część ciała (głowę, ręce, lekko tułów) i opuszczaj (musisz czuć silne napięcie mięśni).

Odmianą tego ćwiczenia jest wykonywanie go ze skrętami tułowia, unosząc łokieć zawsze do przeciwległego kolana (prawy do lewego i odwrotnie).

3 . Nożyce poziome i pionowe: Leżąc na plecach, ręce układamy wzdłuż tułowia i wykonujemy w górze ruch nożyc wyprostowanymi nogami (najlepiej w dwóch seriach po 20 powtórzeń).

Pozostając w pozycji leżącej wykonujemy nożyce pionowe (należy to robić tuż nad ziemią, nie dotykając podłoża). To bardzo skuteczne ćwiczenie. Na początek można powtórzyć je 15 razy w dwóch seriach, a potem zwiększać liczbę powtórzeń.

4 . Unoszenia do wyprostowanych nóg: leżąc na równym podłożu, unosimy złączone nogi tak, by pozostawały pod kątem prostym w stosunku do klatki piersiowej. Następnie rękami, ułożonym wzdłuż tułowia staramy się sięgać jak najdalej przed siebie, unosząc przy tym lekko głowę i łopatki. Powinniśmy poczuć dość silne napięcie mięśni brzucha i wytrzymać tak trzy sekundy. Liczba powtórzeń: ok. 20.

O czym należy pamiętać?

Ilość nie liczy się tak bardzo, jak jakość . Dokładne, często powolne wykonywanie ćwiczeń ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia oczekiwanych efektów. Warto utrzymywać napięcie mięśni przed kilka sekund (np. licząc do trzech) i powoli opuszczać.

Wysiłek na miarę możliwości. Nie ma sensu wykonywanie zbyt dużej liczby powtórzeń, gdy jest to nadmierne obciążenie. W ten sposób łatwo się zniechęcić. Lepiej systematycznie poddawać się mniejszemu wysiłkowi, aniżeli raz na jakiś czas "wycisnąć z siebie ostatnie poty".

Ćwiczenia należy wykonywać w 3 - 4 seriach , dostosowując liczbę powtórzeń do stopnia zaawansowania. Z czasem, silniejsze mięśnie brzucha będą w stanie wytrzymywać coraz dłuższy wysiłek.

Warto choć raz w tygodniu udać się na basen lub jogging. Podczas takiego treningu dość równomiernie pracują mięśnie całego ciała, co pomaga w uzyskaniu nie tylko płaskiego brzucha, ale i doskonałej sylwetki.

alat

Zobacz też:

Bieg po urodę

Więcej o: