Dieta zgodna z grupą krwi

Temat, który regularnie powraca- diety. Niemal każda kobieta chociaż raz w życiu stosowała którąś z nich. Efekty są różne, gdyż zależą zarówno od samej diety, silnej woli a także od uwarunkowań genetycznych. W badaniach udowodniono, że do każdej z grup krwi można dostosować najodpowiedniejszą dietę.

Dieta dla grupy krwi 0:

Osoby z tą grupą powinny spożywać duże ilości białka zwierzęcego . Z mięs najbardziej polecane są:

- baranina,

- cielęcina,

- dziczyzna,

- jagnięcina,

- wołowina.

Jeżeli chodzi o ryby, to:

- dorsz,

- halibut, łosoś,

- makrela,

-okoń.

Produkty mleczne nie są w tym przypadku zalecane, podobnie jest z produktami zbożowymi, jaja tylko w umiarkowanych ilościach. Produkty pszeniczne natomiast powinno się całkowicie wyeliminować z jadłospisu. Oczywiście należy pamiętać o znacznych ilościach warzyw, spośród których najwiekszą uwagę trzeba zwrócić na: brokuły, czerwoną paprykę, cebulę, sałatę i szpinak oraz o owocach (ananas, arbuz, grejpfrut, banan, jabłka). Wyeliminować należy kawę oraz czarną herbatę, wskazana jest natomiast herbata zielona.

QuizQuiz fot. Shutterstock

Dieta dla grupy krwi A:

Osoby mające tę grupę krwi powinny w swojej diecie uwzględnić głownie produkty sojowe, owoce morza, ryby:

- karp,

- makrela,

- okoń,

- sardynka

Z warzyw poleca się:

- brokuły,

- cebulę,

- cykorię,

- rzepę,

- marchew,

- szpinak.

Oraz owoce: ananas, cytryna, żurawin.

Zalecane jest unikanie mięsa, w szczególności baraniny, wieprzowiny i wołowiny. W tym wypadku polecana jest dieta wegetariańska, gdyż osoby o tej grupie krwi są do takiej naturalnie predysponowane. Z diety wykluczyć należy pszenicę . Należy organiczyć także spożywanie nabiału. Jak w przypadku każdej diety, korzystne działanie ma zielona herbata .

Spalaj szybko kalorieSpalaj szybko kalorie fot. Shutterstock

Dieta dla grupy krwi B:

Powinna być oparta głownie na rybach :

- dorsz,

- flądra,

- halibut,

- makrela,

- sardynka

Oraz owocach morza i produktach mlecznych (mleko, mleko kozie, jogurt, maślanka). Z mięs najbardziej polecane są: baranina, dziczyzna i jagnięcina. Kurczaki natomiast powinny być wyeliminowane z jadłospisu. Produkty zbożowe nie są zbyt dobrze tolerowane przez osoby o tej grupie krwi, wyjątek stanowią produkty orkiszowe i z mąki owsianej. Nie należy rzecz jasna zapominać o owocach (ananas, banan, śliwki, żurawina) oraz o warzywach (brokuły, buraki, papryka i pietruszka).

Jędrne pośladkiJędrne pośladki shutterstock

Dieta dla grupy krwi AB:

Główne źródło białka powinny stanowić ryby m.in. dorsz, makrela, sardynka, owoce morza oraz produkty sojowe. Według poleceń tej diety z jadłospisu powinno się wykluczyć kurczaki i czerwone mięso. Z produktów mlecznych w szczególności polecane są ta zawierające żywe kultury bakterii (jogurty, kefir). Z warzyw największą uwagę należy zwrócić na:

- brokuły,

- buraki,

- marchew,

- szpinak,

-pietruszkę.

Natomiast jeżeli chodzi o owoce , zalecane są: agrest, ananas, arbuz, cytryna, wiśnie, żurawina. Ograniczyć należy spożywanie czarnej herbaty, kawy oraz napojów gazowanych, tradycyjnie zaleca się natomiast herbatę zieloną.

Dieta ta podobnie jak wiele innych ma na pewno swoje wady i zalety. Każdy jednak powinien indywidualnie dopasowywać do siebie tę najbardziej odpowiednią . Podchodzić do odchudzania z pewnego rodzaju dystansem i rozwagą.

Więcej o: