Antycellulitowy masaż bańką chińską

Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest  przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje.

Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą. W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej . Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.

Poza wyżej wymienionymi właściwościami masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych , prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

"Cellulit to problem 99% kobiet, a bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu.

Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi." - mówi Anna Andrzejewska z Instytutu Urody New Look.

Wskazania :

- walka z cellulitem - obrzęki limfatyczne - napięte i obolałe mięśnie

*Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży , w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki .

Inne przeciwwskazania:

- podwyższona temperatura ciała - zaburzenia krzepliwości krwi - przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry - wysiękowe zapalenie stawów - obrzęki niewiadomego pochodzenia -gruźlic, nowotwory

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 - 30 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu . Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Cena : 60 zł/zabieg

Zabieg dostępny w Instytucie Urody New Look w Warszawie.

alat

Zobacz też:

NASZ TEST: Depilacja pastą cukrową vs ciepły wosk

Więcej o: