Ciekawostka urodowa

Czy wiesz, że...

Picie kawy przed treningiem sprawia, że podnoszenie ciężarków staje się łatwiejsze, a wydolność naszego organizmu znacznie lepsza.

W badaniu przeprowadzonym przez magazyn "The Journal of Strength and Conditioning Research wzięło udział 37 osób. Część z nich dostała pigułki placebo, inni natomiast tabletki, w których zawartość kofeiny równa była dwóm dużym filiżankom kawy. Godzinę później poziom kofeiny podniósł się w grupie osób, które łykały odpowiednie pigułki. Obie grupy zaczęły wykonywać te same ćwiczenia.

Okazało się w rezultacie, że kofeina pomaga w osiąganiu lepszych wyników, mocniej aktywuje mięśnie do pracy, dzięki czemu jesteśmy silniejsi" - mówi Travis Beck - główny autor badań prowadzonych przez Uniwersytet Lincolna w Nebrasce.

W czasie treningów, które wymagają od nas większego wysiłku - tłuszcz spala się szybciej, mięśnie z kolei w szybszy sposób są rzeźbione. Choć badania naukowe Becka nie mówią ile kawy powinno się pić przed treningiem, dobrym wyborem jest wypicie po prostu mocnego espresso.

Zobacz też inne ciekawostki urodowe:

Więcej o: