Henna na brwi w domu - instruktaż krok po kroku

Henna używana była już we wschodnich cywilizacjach. Obecnie przeżywa swój renesans. Stosowana nie tylko w celach estetycznych, ale również zapewnia włosom ochronę i połysk. Jak zrobić hennę na brwi w domu? Podpowiadamy.

Henna na brwi chroni? Tak! Dzieje się tak, ponieważ henna pokrywa włosy twardniejącą warstwą ochronną, dzięki czemu zapewnia im trwałość i pogrubia je uzupełniając wszelkie pęknięcia. Sprawia, że nabierają pięknego blasku.

Stosowanie henny na brwi

Jakie produkty do farbowania są dostępne?

Wśród dostępnych na rynku środków do farbowania brwi i rzęs mamy preparaty syntetyczne i roślinne. Do tych roślinnych należy henna, która barwi włosy na rudo i basma, która nadaje włosom czarny kolor. Farby syntetyczne występują w postaci kremów lub proszków.

Henna na brwi: o tym pamiętaj

Hennę w proszku rozprowadza się 3-procentową wodą utlenioną, inne preparaty zgodnie z zaleceniami producenta.

Najistotniejszy jest odpowiedni dobór koloru. Zbyt ciemne brwi nadają twarzy nienaturalnego, nawet nieco groźnego wyglądu.

Zobacz: ofertę profesjonalnych akcesoriów do makijażu na Avanti24.pl!

Jak zrobić hennę samodzielnie w domu?

Zobacz wideo

Henna na brwi: przeciwwskazania

Jeśli nigdy nie farbowałaś brwi henną musisz też poznać przeciwwskazania:

- stany zapalne i alergiczne skóry ,

- jakiekolwiek uszkodzenia, lub otarcia naskórka w okolicy brwi,

- jeśli nosisz soczewki - zdejmij je przed wykonaniem henny!

- choroby i uszkodzenia oka: jęczmień, zapalenie spojówek, a nawet zaczerwienienie,

- jeśli masz świeżo wydepilowane brwi, czasami najlepiej chwilę odczekać.

Henna do zaznaczania brwi

Henna w domu: jak ją zrobić?

KROK 1:

Wykonaj dokładny demakijaż oczu.

KROK 2:

Przygotuj farbę - hennę. Do małego szklanego lub plastikowego kieliszka wsypać 1-2 bagietek henny, lub wycisnąć z tuby ok. 1 cm farby w kremie i rozprowadzić wodą utlenioną do konsystencji papki. Hennę w kremie trudniej nałożyć, dlatego do masy możesz dodać bagietkę talku, który ułatwi płynność nakładania.

KROK 3:

Posmaruj skórę wazeliną tuż pod linią brwi i tuż nad.

KROK 4:

Łuk brwiowy zacznij malować od jego najwyższego punktu, nadając mu odpowiednią długość i kształt. Następnie przejdź do malowania punktu początkowego, czyli nasady, pamiętając, że w tym punkcie brew jest najgrubsza. Kształt brwi rysuj ciągłym ruchem. Dokładnie to samo zrób z drugim łukiem brwiowym. Zwracaj uwagę, by kształt był taki sam!

KROK 5:

Zmywamy. Możesz zostawić hennę na czas od 1 do 10 minut. W zależności od tego jak twoje  włosy przyjmują kolor. Żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek - najpierw to sprawdź! Na włosach cienkich i słabych trzyma się farbę dłużej, natomiast włos gruby szybciej przyjmuje kolor.

Kolejną sprawą, na która musisz zwrócić uwagę przy zmywaniu to kolejność. Najpierw zmyj tą brew, którą malowałaś jako pierwszą. Farbę zmywa się wilgotną watką, a następnie domywa namydloną.

Jeśli nigdy nie próbowałyście same robić henny, możecie poćwiczyć mieszając wodę i kakao. A jeśli nie macie cierpliwości, a boicie się, że może nie wyjść równo - udajcie się lepiej do kosmetyczki.

Katarzyna B.

To także może cię zainteresować:

Idealnie ułożone brwi? Wystarczy jeden tani kosmetyk, który każdy ma w swoim domu

Brwi - mocny akcent twarzy

Więcej o: