Goście wściekli. Para młoda na weselu zaserwowała im tylko wodę. "Polecam upić się przed weselem"

Niektórzy odkładają na wesele latami, inni liczą, że zwróci się z kopert, jeszcze inni... oszczędzają na napojach. Ta para na weselu zaserwowała gościom samą wodę. Byli wściekli.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ceremonia zaślubin to niezwykle ważne wydarzenie w każdej kulturze. Samo wesele natomiast większości osób kojarzy się z mocno zakrapianą imprezą. Jeszcze kilka lat temu podczas przygotowań weselnych kupowało się tak zwaną butelkę na głowę. Dopiero wtedy można było spokojnie przejść do organizowania pozostałych elementów wesela. Dziś jednak młode pary do tematu podchodzą zupełnie inaczej...

Zobacz wideo Izabela Janachowska chce odnowić przysięgę małżeńską! Huczne przyjęcie?

Coraz częściej pary młode decydują się na wesele bez alkoholu. Z roku na rok podejście do alkoholu zmienia się, a grupa abstynentów powiększa się

Ta para zdecydowała się na ślub bez alkoholu, a gościom zaserwowała samą wodę. Wywołało to nie małe oburzenie wśród gości.  Na weselu zabrakło również zamienników w postaci soków lub napojów typu cola. Na gości czekała tylko woda. Większość była oburzona i nie kryła przed młodą parą dezaprobaty. 

Po weselu przejęty Pan Młody, postanowił podzielić się swoim doświadczeniem na portalu Reddit, opisując historię i pytając:

Czy to ja jestem dupkiem?

Dalej pisał:

Wraz z żoną pobraliśmy się w tym roku. Mamy dość spore rodziny, na weselu było około 150 osób. Za imprezę zapłaciliśmy sami. Oboje nie pijemy alkoholu, więc zdecydowaliśmy się na imprezę bez niego.

-tłumaczył.

Czy para młoda powinna płacić za nocleg gości? 'Gdyby koszty wesela były mniejsze...' (zdjęcie ilustracyjne)Czy para młoda powinna płacić za nocleg gości? 'Gdyby koszty wesela były mniejsze...' (zdjęcie ilustracyjne) Bogdan Sonjachnyj / Shutterstock

To nie jest przeciwko naszym gościom. Alkohol nie jest po prostu dla nas i nie chcemy go na imprezie. Dodatkowo tak naprawdę tylko pijemy wodę. Bardzo rzadko zdarzy nam się napić soku lub mleka. Nie pijemy nawet kawy.

Powodem rezygnacji z alkoholu, była również chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Pan Młody podkreślił, że serwując tylko filtrowaną wodę, wraz z żoną zaoszczędzili bardzo dużo pieniędzy. Zapewnił, że jedzenia było dużo i każdy miał z czego wybierać. Nie rozumiał również oburzenia, jakie ich decyzja wywołała wśród zaproszonych gości:

Nie spodziewaliśmy się, że wyniknie z tego taka wielka sprawa. To w końcu tylko woda. Czy to nie jest napój, który ludzie piją każdego dnia?

Para młodaPara młoda Zdjęcie Ilustracyjne, Shutterstock

Post wywołał w internecie spore poruszenie. Internauci od razu zaczęli komentować

Wiele osób skomentowało post przejętych nowożeńców, stając po stronie... gości!

Ceremonia ślubna jest dla pary młodej, ale impreza jest dla wszystkich zaproszonych. Nie zagwarantowanie gościom innych napojów robi z was po prostu złych gospodarzy.
To jest tanie i słabe, żeby serwować gościom tylko wodę. Zaproszonym polecam upić się przed weselem.
Ciekawe czy za 20 lat wasi goście będą wspominać; Pamiętasz ten ślub, na który musieliśmy przemycić 2 litry Pepsi?

Zdaje się, że opinia na temat bezalkoholowych wesel jest wśród internautów zgodna

Na znanym  portalu ślubnym weddingdream możemy przeczytać:

Rozumiem, że to impreza Państwa Młodych, ale przecież ich celem jest również to, by Goście dobrze się bawili. Jesteśmy społeczeństwem mocno przyzwyczajonym do alkoholu. Impreza weselna bez wódki może wywołać niezadowolenie. Ba! Na pewno wywoła. Jest jeszcze jedno ryzyko – ludzie nie będą chcieli się bawić. A nie ma chyba nic gorszego niż pusty parkiet przez większość wesela.

-stwierdził 35-letni Paweł z Warszawy.

Raz byłam na weselu bez alkoholu i wspominam to bardzo źle. Ojciec Panny Młodej jest niepijącym od lat alkoholikiem. Zdecydowała się na imprezę w trzeźwości, by oddać mu szacunek.

- podsumowała 33-letnia Dagmara z Krakowa.

A wy? Co uważacie, że alkohol na weselu jest obowiązkowy? Dajcie znać w komentarzach.

OFERTY AVANTI24.PL: Romantyczna sukienka na wiosnę już za 59,99! Klasyczna, a piękna.

Źródła: Reddit.com, weddingdream.com

Więcej o: