Niewidoma 8-latka zaśpiewała Beyonce lepiej od oryginału. Tak zareagowała jedna z jurorek

W programach typu talent show nierzadko największym zaskoczeniem okazują się najmłodsi uczestnicy. W indonezyjskiej edycji "Mam Talent" widzów wzruszyła 8-latka o wielkim głosie, która realizuje pasję mimo walki z chorobą. Została nagrodzona owacjami na stojąco.

Na całym świecie "Mam Talent" dostarcza nie tylko rozrywki, ale również wielu wzruszeń. Internautów poruszyła historia niewidomej dziewczynki, którą nagłośnił kanał Amazing Auditions, publikujący w serwisie YouTube wyjątkowe castingi z całego świata.

Nie widziała przeszkód

Ariani Nismaputri urodziła się z rzadką chorobą genetyczną. W wyniku operacji, które przeszła niedługo po narodzinach, ucierpiał jej wzrok i dziewczynka musiała poznawać świat jako niewidoma. Nie przeszkodziło jej to w odnalezieniu życiowej pasji, jaką był śpiew. W 2014 roku za namową rodziców zdecydowała się wystartować w "Indonesia's Got Talent". Choć w programie szczegółowo przedstawiono jej niełatwą przeszłość, dała się poznać jako niezłomne i szczęśliwe dziecko, które na scenie przeobraża się w artystkę znacznie dojrzalszą, niż wskazywałby na to jej wiek. W dniu przesłuchania Putri, jak jest nazywana przez bliskich, miała zaledwie 8 lat.

 

Przed występem dziewczynka została poproszona o wskazanie ulubionej jurorki. Nie sądziła, że gdy tylko skończy śpiewać, doprowadzi ją do łez. Wzruszenia nie kryła również publiczność. 8-latka, która weszła na scenę dość niepewnie w towarzystwie wspierającego ją taty, powaliła widzów na kolana swoją odważną interpretacją wymagającego utworu "Listen" Beyonce. W jej wersji również nie zabrakło wokalnych ozdobników i nienagannego vibrato, świadczących o świadomości muzycznej młodej wokalistki. Wyjątkową w tak młodym wieku kontrolę nad głosem pochwalili również członkowie jury i nagrodzili występ owacjami na stojąco. Jedna z jurorek zaprosiła też na scenę matkę Putri, by pogratulować rodzicom utalentowanej pociechy.

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Nie tylko finał "Mam Talent"

Dziś Putri Ariani kontynuuje rozwój wokalnej kariery i podbija branżę muzyczną. Po zwycięstwie w "Indonesia's Got Talent" trafiła pod opiekę profesjonalistów i zaczęła pracować nad własnym repertuarem. Nowościami dzieli się na oficjalnym profilu na Instagramie, który obserwuje prawie 300 tys. użytkowników.

 
 

Jej autorskich utworów można posłuchać za pośrednictwem wszystkich najpopularniejszych platform streamingowych.

Więcej o: