Zapomnij o klasycznej ramonesce! Teraz to model ze Stradivariusa jest największym hitem na jesień. Są też w House i H&M

Czas na wyciąganie przejściowych kurtek z otchłani szafy możemy uznać za otwarty. W tym sezonie, zamiast sięgać po modele z zeszłego roku, znacznie lepiej będzie poszperać w lumpeksach lub popularnych sieciówkach. Popularne dotychczas ramoneski odchodzą nieco w odstawkę.

Czarne skórzane ramoneski, czy to te o krótszym bardziej obcisłym kroju, czy też luźniejsze i obszerniejsze modele, od dawna były jednym z najpopularniejszych okryć wierzchnich na okres przejściowy. W tym sezonie ramoneski pójdą nieco w odstawkę, a na ich miejsce przyjdą skórzane kurtki o zupełnie innym fasonie! Najbardziej trendową opcję na jesień znajdziecie między innymi z Stradivariusie.

Ten fason kurtek, zastąpi czarne ramoneski. Ten model ze Stradivariusa każdy będzie chciał mieć w swojej szafie

Jeansowe oraz skórzane kurtki to nieodłączny element mody przejściowej. Co sezon, okrycia wierzchnie wykonywane z tych materiałów wręcz zalewają modowy rynek. Od kilku lat, wśród modowych trendów, skóra pojawiała się głównie w formie ramonesek. Niemal każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jeden model tego typu kurtki. Tej jesieni czeka nas jednak modowa odmiana! Do trendów pewnym krokiem wkraczają bowiem brązowe, luźne kurtki z pogiętej lub poprzecieranej skóry. 

KurtkaKurtka Fot. Stradivarius

Długie lub krótkie kurtki, wykonane z grubej, postarzanej skóry to prawdziwy starzał w 10 jeśli chodzi o jesienne trendy. Najmodniejsze modele na sezon to te w ciemnym brązowym kolorze. Rosnącą popularność kurtek w tym odcieniu można było zauważyć już w zeszłym roku. Kurtkę ze sztucznej, brązowej skóry znajdziecie między innymi w Stradivariusie. 

Jak stylizować skórzaną kurtkę na jesień? 

Najmodniejsze w tym sezonie kurtki z a'la poniszczonej skóry występowały będą w przeróżnych krojach. Modne będą zarówno bardziej oversizowe, jak te krótsze i dopasowane opcje. W trendach będą także typowo męskie kroje, a takie modele z pewnością uda się znaleźć chociażby w lumpeksie. Z czym jednak łączyć tą najmodniejszą kurtkę tego sezonu? 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

To okrycie wierzchnie należy do jednych z najbardziej uniwersalnych. Ten rodzaj kurtki dobrze sprawdzi się do bardzo luźnych stylizacji, jak i do sukienek czy spódnic. Nie łączyłabym jej jednak z bardziej formalnymi i eleganckimi opcjami.

Skórzane kurtkiSkórzane kurtki Fot. House, H&M

Skórzane, a'la postarzane kurtki dostępne są m.in. w House i H&M

Więcej o: