Pomogła 100 umierającym seniorom znaleźć dom dla ich pupili. "Daję im spokój ducha"

Ta historia poruszyła cały świat. Angela Refuse stworzyła organizację charytatywną, która specjalizuje się w bardzo szczególnym rodzaju adopcji zwierząt. Jej działalność to prawdziwa emocjonalna ulga dla umierających seniorów.

28-letnia Angela Rafuse niedawno świętowała "okrągłą" okazję. I nie były to urodziny czy rocznica. Angela poinformowała, że właśnie udało się jej przeprowadzić setną adopcję zwierzaka. Choć w każdym wydaniu taka praca jest godna pochwały, to Angela robi coś jeszcze bardziej szczególnego. Mianowicie ratuje zwierzęta, których właściciele umierają. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Strach o pupila. Angela postanowiła pomóc seniorom takim jak jej dziadek

Umierająca starsza osoba często jest przerażona losami swojego pupila. Ukochane zwierze jest przyzwyczajone do miejsca, sposobu żywienia, a przede wszystkim oddane tej jednej wyjątkowej osobie. Angela uświadomiła sobie wagę problemu dzięki swojemu dziadkowi. Umarł w wieku 85 lat, a ego kotem-Mackenzie, nie chciał zająć nikt z rodziny. Starszy pan był schorowany i przerażony, nie miał też siły na szukanie nowych właścicieli. Kotką zajęła się sama Angela, która niewiele wcześniej przeżyła bolesne rozstanie.

Przeżywałem żal i złamane serce po rozstaniu i utracie dziadka, ale pozostały mi tylko opcje: zabranie jej do schroniska lub ja ją adoptuję. Musiałem ją zabrać.

OFERTY AVANTI.24.PL: W tych sukienkach figura wygląda jak marzenie! Kwieciste modele ukryją co trzeba! HIT dla Pań 50+

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Nie było łatwo. Koty i psy, których właścicieli zmarli na ogół zachowują się inaczej niż te bezdomne czy przebywające w schronisku od jakiegoś czasu. Nie proszą o uwagę, a wręcz są nieufne, wycofane agresywne i wyczekują swojego opiekuna, nie rozumiejąc, że odszedł. Angela zamieszkała z kotem u swoich rodziców w Halifaxie w Nowej Szkocji. Mackenzie stała się bardzo agresywna i dużo syczała, ale Angela szybko zdała sobie sprawę, że kotka się po prostu przestraszyła zmian. Dzięki cierpliwości i miłości w końcu zaprzyjaźniły się. Ta sytuacja uzmysłowiła tej młodej kobiecie, że prawdopodobnie wielu seniorów boryka się z podobnym problemem. Postanowiła założyć organizację charytatywną. Ułatwia adopcje psów i kotów należących do seniorów, którzy są śmiertelnie chorzy lub chcą zamieszkać w domu spokojnej starości.

 

Fundacja "Kot mojego dziadka". Angela daje spokój seniorom przerażonym losami swoich pupili

Swoje działania relacjonuje na TikToku. Ludzie wręcz zasypują ją podobnymi smutnymi historiami zwierząt, które wylądowały z dnia na dzień w schronisku. Do fundacji zgłosiło się już mnóstwo seniorów, którzy chcą zabezpieczyć wcześniej los swoich pupili. Angela i zespół wolontariuszy szukają odpowiednich domów. Wcześniej przeprowadzają proces zapoznania się i stopniowej adaptacji. Seniorzy wiedzą, komu oddają zwierzę, a nowy opiekun musi spełnić pewne wymogi, podpisując umowy. Przeprowadzane są rozmowy, zapoznanie i sprawdzenie warunków. Wszystko po to, by osoba w podeszłym wieku, czy umierająca, pomimo bólu rozstania, była spokojna o los swojego ukochanego zwierzaka. Fundacja Angeli interesuje się losami zwierzaka także po śmierci właściciela. 

Senior wybiera drugi wieczny dom dla swojego zwierzaka. Może pozostać w kontakcie z nowym właścicielem, który będzie udostępniał aktualizacje. Dajemy spokój ducha.

Angela mówi, że nigdy nie zapomni jednego przypadku, kiedy to pomogła kobiecie, która miała śmiertelnego raka i przeszła eutanazję.

Pomogliśmy znaleźć nowych opiekunów dla jej kotów, Koko i Lily, a ona wybrała piękny wielopokoleniowy dom z dwoma seniorami, ich córką i wnukiem. Odeszła, wiedząc, że jej najlepsi przyjaciele mają najlepszy dom. To była ostatnia i najważniejsza rzecz na jej liście rzeczy do zrobienia.
 

Angela przeprowadziła już 100 udanych adopcji i wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze wiele. Media na całym świecie rozpisują się o jej wspaniałej działalności.

Więcej o: