BEAUTY
koloryzacja włosów (UfaBizPhoto/shutterstock.com)
koloryzacja włosów (UfaBizPhoto/shutterstock.com)

Więcej artykułów z urodowymi poradami znajdziecie na Gazeta.pl

Odpowiednio dopasowany kolor włosów i fryzura może zadziałać jak lifting bez skalpela. W  znalezieniu odpowiedniego odcienia włosów dla nas powinniśmy udać się do specjalisty, w tym wypadku stylisty fryzur. Oczywiście, farbowanie włosów w domu również może okazać się strzałem w dziesiątkę, ale w przypadku niepowodzenia skutki tego mogą być naprawdę opłakane. 

Zobacz wideo

Ciemne kolory postarzają

Pewnie nie raz słyszeliście, że ciemne kolory dodają lat i szczególnie młode osoby nie powinny się na nie decydować. Co o tym myśli nasz ekspert? - "Od razu odpowiem, że to mit. Możemy nosić takie kolory, jakie chcemy, ale przy odpowiednim dopasowaniu do urody. Oczywiście zakładając, że stylizacja oraz koloryzacja wykonana jest przez profesjonalistę. Wspominam o tym, dlatego że dobranie odpowiedniego koloru włosów do urody, cery i jej kolorystyki jest naprawdę istotne. O ile ciemne odcienie włosów lub pewne wariacje na ich temat, lub jaśniejsze tony będą zawsze pasować kobietom, które mają naturalnie ciemne włosy, o tyle posiadaczki bardzo jasnej, porcelanowej cery mogą wyglądać mniej korzystnie. I o to tutaj właśnie chodzi" - tłumaczy. 

Ciemne kolory nie postarzają. Natomiast źle dobrane koloryzacje do urody mogą stwarzać efekt niedopasowania. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że tak! Poza doborem samego koloru należy zwrócić jeszcze uwagę na temperaturę barwy. U niektórych kobiet lepiej będą wyglądać ciepłe, a u niektórych zimne odcienie. Dzięki takiemu dopasowaniu lub dodaniu subtelnych refleksów nawet na ciemnych włosach tracimy strukturę płaskiej fryzury bez wyrazu, która właśnie niektórym może dodawać kilku lat.

- dodaje. 

Jeden mały trik pomoże ci się odmłodzić za pomocą fryzury 

Okazuje się, że istnieje genialny i stosunkowo prosty trik, który pomoże nam uzyskać efekt odmłodzenia. Swoją drogą ten trend od dłuższe czasu króluje wśród nie tylko zagranicznych gwiazd, ale również polskich. Chodzi o refleksy! 

Refleksy w takiej sytuacji zawsze się sprawdzają. Nawet dodanie paru subtelnych, jaśniejszych tonów z przodu twarzy dodaje lekkości i świeżości. Tak naprawdę nie sam kolor jest tutaj najistotniejszy, a jego funkcjonowanie w ruchu. Warto zatem postawić na koloryzację z dodatkiem pojaśnień, które sprawią, że fryzura nabierze charakteru.

- mówi nam Łukasz Szymczak. 

Nasz ekspert zwraca również uwagę, że dobre cięcie może także odjąć nam lat. Musimy jednak pamiętać, by fryzura była dopasowana do naszego stylu życia. Dlaczego? -" Nie będę proponować grzywki kobiecie, która w codziennej pogoni nie ma czasu na jej odpowiednią stylizację. Za to już lekko przystrzyżone i skrócone przednie kosmyki otulające twarz dodadzą przy niej ruchu i również pewnego rodzaju świeżości" - wyjaśnia. 

Jaki kolor króluje w tym sezonie? 

Co roku zmieniają się trendy w modzie. Część z nich wraca z poprzednich lat, część odchodzi do lamusa. Podobnie jest z fryzurami. Niektóre znów są modne, a inne powinny na zawsze zniknąć z przestrzeni publicznej. Jaki zatem kolor króluje w tym sezonie? - "Najmodniejszy kolor to zawsze taki, który pasuje do urody kobiety" - mówi ekspert. "Oczywiście można kierować się tutaj aktualnymi trendami, ale jeśli ciepły blond nie pasuje do chłodnej cery klientki, to można przemycić go w refleksach i tym samym zbudować koloryzację w trendach, ale tych dopasowanych do indywidualnej urody" - dodaje. Ponadto ciepłe blondy są teraz mocno promowane i zdecydowanie zajmują miejsce tych chłodnych. 

Poza tym blondy zawsze królują, zwłaszcza w okresach wiosenno-letnich. Dlaczego? Ponieważ to jakby naturalna kolej rzeczy. Włosy Polek w znacznej większości to włosy jasne, typowo słowiańskie, które pod wpływem promieni słonecznych naturalnie się rozjaśniają. Na topie są także koloryzacje o lekkim pastelowym zabarwieniu, które można uzyskiwać za pomocą różnych masek do włosów. Takie kolory dosyć szybko się wypłukują, natomiast można w domowych warunkach za pomocą odpowiednich kosmetyków, tj. tonery, powracać do konkretnego zabarwienia.

- podsumowuje. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina