-
Joanna Przetakiewicz: Przemoc w polskich domach mocno ostatnio wzrosła
- Wiadomo, że pandemia dotknie nas wszystkich, ale najbardziej tych, którzy do tej pory mieli najtrudniej. Dlatego apeluję do polskiego rządu, by pomógł ofiarom przemocy domowej - mówi projektantka Joanna Przetakiewicz.
-
Katarzyna Grochola: Lekarze dawali mi najwyżej trzy miesiące. Powiedzieli, żebym się przygotowała
Dlatego bardzo się liczę z życiem, ale wiem też, że nie polega ono na tym, żeby się komuś podobać czy nie podobać. Nie jestem zależna od cudzych opinii. Zranić mnie mogą tylko bliscy - mówi pisarka.
-
''Dziwnie się czuję opowiadając, jak wyglądało życie moich rodziców. Mam nadzieję, że ojciec tego nie widzi''
Kiedy mama odchodziła, ojciec się koło niej krzątał i jak tylko mógł. Pewnego wieczoru poczuł, że ona intensywnie się w niego wpatruje. "Bardzo cię kocham" - powiedziała - wspomina Maria Konwicka, córka Tadeusza Konwickiego.
-
Jola ma 66 lat i jest blogerką kulinarną. Zapytaj, a poradzi ci, co ugotować na obiad
Z prośbą o poradę piszą do mnie na blogu i na Facebooku ludzie praktycznie w każdym wieku. Hipsterzy, którzy chcą zaskoczyć znajomych jakimś tradycyjnym daniem, i gospodynie domowe, które szukają inspiracji - opowiada Jola.
-
Irena Santor: Ktoś spytał, czy się godzę na przemijanie. Tak, tylko żeby trwało w nieskończoność!
A czy się godzę na śmierć? Nie. Ciągle jeszcze nie. I dlatego tak mnie dotyka, kiedy ktoś bliski odchodzi. Bo ja tego nie rozumiem - mówi Irena Santor w pierwszym wywiadzie od śmierci wieloletniego partnera, Zbigniewa Korpolewskiego, który odszedł pół roku temu.
-
''Nie bylibyśmy w stanie żyć ze świadomością, że nie przyjęliśmy dziecka, które ma zaledwie jeden chromosom więcej w parze''
- Aborcja jest czymś niepożądanym i z założenia złym. Żadna rodzina nie chce stanąć przed wyborem i żaden wybór nigdy później nie pozostaje bez echa - uważa muzyk Bartek Królik.
-
Jakie słabości ma Piotr Adamczyk? ''Potrafię nie zatankować samochodu'' [POSŁUCHAJ]
Aktor opowiada o swojej najnowszej roli w filmie "Całe szczęście", który od 8 marca można oglądać w kinach.
-
''Kiedy przejeżdżała przez rondo Dmowskiego w Warszawie, wszystkie auta stawały, bo kierowcy się na nią gapili''
A gdy wychodziła na scenę, ludzie dostawali na jej widok małpiego rozumu. To był rodzaj opętania, którego nie widziałam u publiczności innych artystów - opowiada Iza Michalewicz, współautorka książki "Villas".
-
''W tym wieku powinien pan dziękować Bogu, że żyje, a nie myśleć o głupotach, które są przywilejem młodości''
Jak wygląda seks ludzi dojrzałych? - Niektórzy wstydzą się powiedzieć swoim dorosłym dzieciom, że poznali nowego partnera czy partnerkę, i że już nie są samotni - opowiada seksuolog prof. Józef Haczyński.
-
Wnuczka Grzesiuka: Nie będziemy budować dziadkowi cukrowego pomnika. Wszyscy wiedzą, że wypił w życiu wannę wódki
Według rodzinnych przekazów dziadek był człowiekiem kryształowym. Nie nadużywał alkoholu, nie romansował, w ogóle nie używał życia. Prawda jest inna - opowiada Izabela Laszuk, wnuczka słynnego barda Czerniakowa.
-
Mama chciała, żeby został aktorem. ''To było o tyle debilne, że ja się jąkałem. Po ojcu''
Nie żyje Krzysztof Kiersznowski, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Był znany m.in. z ról w filmach "Vabank" i "Kiler". Zmarł w wieku 70 lat. Przypominamy wywiad z artystą, którego udzielił nam przed premierą "Underdoga".
-
Zuzanna Łapicka: Straszyli Daniela, że powiedzą mi, jaki jest niewierny. Odparł: ''Mam tolerancyjną żonę, niczego się nie boję''
Zuzanna Łapicka, dziennikarka, autorka książki "Dodaj do znajomych" wspomina dzień, w którym wprowadzono stan wojenny i opowiada o paryskiej emigracji.
-
W Niemczech mama zabroniła Emilii używać polskiego. ''Po prostu się nie odzywałam''
Nie mówiłam ani po polsku, ani po niemiecku. Buntowałam się - opowiada Emilia Smechowski, autorka książki "My, super imigranci".
-
Polskie służące. ''Robiły wszystko, żeby jak najszybciej wyjść za mąż i rzucić służbę''
Panie najbardziej się bały tego, że mieszkanie zostanie okradzione. Co się czasem rzeczywiście zdarzało, bo służące były wobec miejskich lowelasów bardzo łatwowierne - opowiada Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki "Służące do wszystkiego".
-
Krystyna Kofta: Wertował moje ''Dzienniki'', szukając odpowiedzi, czy sypiałam z Głowackim
"A co cię to obchodzi?" - pytałam. Owszem, iskrzyło, ale co z tego? - wspomina pisarka. Właśnie ukazała się jej nowa książka "W szczelinach czasu".
-
Agata Młynarska: Gdy się rozwodziłam z pierwszym mężem, miałam 28 lat. Nie byłam ani znana, ani silna
Czy ma się miliony, czy nie, czy mieszka się w Hollywood, czy w Piotrkowie Trybunalskim, cierpi się tak samo - mówi dziennikarka.
-
Joanna Kurowska o swojej terapii: To żaden wstyd, gdy człowiek szuka pomocy
Gdy kogoś boli ząb, idzie do dentysty. Kiedy kogoś boli dusza, idzie do terapeuty. Ci, którzy mówią, że terapia im nie pomogła, musieli spotkać niedoświadczonych terapeutów - uważa aktorka.
-
Siostra Wojciecha Młynarskiego: Nieludzko cierpiał. Nie mógł spać. Do tego nie chciał się leczyć
Odwiedziłam go na parę dni przed śmiercią. Wiedziałam, że nie ma z nim kontaktu. Patrzyłam na tę jego mękę. Głaskałam go po ręku - wspomina Barbara Młynarska-Ahrens.
-
Sponsor szuka studentki. ''Lubię seks oralny, analny, klapsy, szarpanie za włosy, wyzwiska, krępowanie''
Sponsorzy tych kobiet używają. Traktują je przedmiotowo, jak prostytutki. W seksie, który jest podstawą, to mężczyźni zawsze dominują - mówi prof. Elżbieta Michałowska.
-
Mąż Jarockiej: Do dziś dostaję maile z pytaniami o koncert. Odpowiadam, że Irena nie żyje
Po operacji dowiedzieliśmy się, że to najgorszy rodzaj glejaka i że może to potrwać miesiąc, góra trzy - wspomina Michał Sobolewski, który był mężem Ireny Jarockiej przez ponad 30 lat.