Polski internet kocha kundelki!

Kosztujące majątek rasowe mikropieski mieszczące się w torebce zostawiamy dla Paris Hilton i jej koleżanek. W Polsce prawdziwymi psimi gwiazdami coraz częściej zostają swojskie kundelki, zwykle adoptowane ze schroniska.

Umówmy się, że wszystkie psy są fajne, wszystkie są kochane i równie piękne. To nie będzie wywód o wyższości kundla nad dumnym posiadaczem rodowodu. (Bo "rasowe" bez rodowodu to czyste zło). Tak się jednak składa, że polski internet pokochał kundle, wielorasowce i mieszańce. Psy po przejściach o urodzie nienachalnej, a czasem - mówiąc wprost - całkowicie pokraczne, podbijają internet. Dumnie prezentują się na blogach i w mediach społecznościowych, czasem wywracając życie swoich właścicieli do góry nogami. Poznajcie najfajniejsze kudłate mordki, których życie można podglądać w sieci.

Chrupek to pies adoptowany przez Joannę Glogazę, autorkę bloga Styledigger.com . Chrupek pojawił się w jej życiu w październiku 2014 roku. Uroczy puchaty kundelek adoptowany ze schroniska Celestyniaki błyskawicznie stał się niekwestionowaną gwiazdą bloga i mediów społecznościowych, w których blogerka często pisze o jego przygodach. Zresztą trudno patrząc na tę radosną mordkę nie dać lajka! A przy okazji Chrupek rękami swojej pani robi dobrą robotę dla dawnych braci w schroniskowej niedoli. Joasia regularnie umieszcza na blogu linki do "chrupkopodobnych" psów do adopcji.

Fado to pies podróżnik. Jego właściciele nie potrafią usiedzieć w miejscu, więc i on nie ma wyjścia - podróżuje. Na blogu JaFrelka można śledzić życie najpierw pary, a od kiedy pojawiła się mała Amelka - już trójki psolubów. I oczywiście przeuroczego Fado, bez którego jego Państwo nie ruszają się z domu. A jako bonus garść praktycznych porad o podróżowaniu z psem, o wspólnych aktywnościach, o wychowaniu dziecka z psem. A do tego sporo akcji wspierających bezdomniaki.

Bonzo został adoptowany ze schroniska przez Zosię Kwiatkowską. Z bezdomniaka stał się dumnym Psem w Warszawie i totalnie zrewolucjonizował życie swojej pani. Na spacerze z Bonzem Zosia poznała Kubę - właściciela suczki Milki. Teraz cała czwórka mieszka razem i wspólnie tworzy oryginalne akcesoria dla psów pod marką Warsaw Dog. A w lutym relacjonowali, jak wygląda organizacja ślubu pary psiarzy. Wniosek jest prosty - single i singielki, zamiast zaglądać na Tindera, po prostu przygarnijcie psa!

Kapsel to nietypowa psia sława, bo najbardziej znane jest jego rysunkowe alter ego. To właśnie pies Marii Apoleiki jest inspiracją rysowanych przez nią Psich Sucharków , które bawią do łez każdego psiarza, a u wszystkich pozostałych wywołują niechętne parsknięcie: "phi, co w tym śmiesznego". Psie Sucharki trafiły już na kubki i koszulki, zostały też ilustracją książki o psach. Ciekawe, czy człowiek, który postanowił pozbyć się Kapsla, wyrzucając go z samochodu, domyśla się, jaką gwiazdą został niechciany i niekochany przez niego pies. A oto prawdziwy, niesucharkowy Kapsel.

Klub wielbicieli kundelków jest coraz większy. Ktoś ma ochotę dołączyć? Z okazji Dnia Psa 99 uroczych schroniskowców poleca się do adopcji.

Anna Pawłowska

Zobacz wideo
Więcej o: