-
Wzięła ślub na wyspie, zaprosiła kilka osób. "Od dalszej rodziny usłyszałam, że ślubu nie uznają, bo ich na nim nie było"
Wielkie wesele na kilkaset osób, trwające nie jedną dobę, a trzy, ze stołami zastawionymi jedzeniem, litrami wódki, nalewek, z muzyką na żywo, najlepiej disco polo - coraz mniej młodych osób marzy właśnie o takiej celebracji małżeństwa. Ale bliskim łatwiej pogodzić się z tym, że młodzi nie przysięgną sobie wierności i miłości przed Bogiem, niż z tym, że uroczystość zaślubin odbędzie się w gronie maksymalnie kilkunastu osób. Największym wyzwaniem zdaje się jednak zaakceptowanie faktu, że na ślub w ogóle nie zostaną zaproszeni.
-
Marta: Idę do notariuszki i mówię: Chcę się rozwieść. Ona na to: To wam się nie opłaca, musicie się dogadać
Mąż Marty ukrywa przed nią swoje dochody, mąż Magdy dwudziestego dnia każdego miesiąca mówi jej: "Skończyły mi się pieniądze, teraz za wszystko płacisz ty". Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu małżeństw w Polsce. O pieniądze kłóci się nawet 70 procent par. Mimo że kobiety stają się coraz bardziej niezależne finansowo, w polskich związkach wciąż dominuje tradycyjny model, w którym to przede wszystkim mężczyzna utrzymuje rodzinę.
-
Seks z Tindera. "'Chcę, żebyś to ty była moją pierwszą' - mnóstwo dziewczyn na to leci"
Seks z Tindera - bywa kiepski, bywa rozczarowujący. Ale bywa i fenomenalny, gdy jest spełnieniem fantazji. A nawet uzależniający.
-
"Zaczęło się od kołatania serca. Badania nic nie wykryły. Potem doszło coś jeszcze - strach, że zaraz umrę"
Szacuje się, że około 15 do 20 proc. populacji cierpi na jakiś rodzaj zaburzeń lękowych, potocznie nazywanych nerwicowymi. W Polsce, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, odsetek ten wynosi od 25 do 30 proc. Ból brzucha, duszności, zawroty głowy nie muszą być objawami fizycznej choroby, ale po prostu cierpienia psychicznego.
-
Tłumaczę mężczyznom: Wyobraź sobie, że jesteś w więzieniu, staje przed tobą duży facet i mówi: ''Jesteś piękny''
- Wobec ofiar przemocy czy molestowania mamy całą listę wymagań. Ofiarą trzeba umieć być - odpowiednio się zachować, opowiadając swoją historię, odpowiednio się ubrać, mówić, płakać. Żeby nam ktoś uwierzył - mówi Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.