Vintage Austin - piękne, brzydkie i przedziwne

Austin jest demokratycznym punktem na mapie republikańskiego stanu Teksas. To oznacza wielką różnorodność i spory luz. To miasto studentów, muzyków, wytatuowanych hipsterów, harlejowców i zupełnie zwykłych ludzi. Myślę, że każdy tu się odnajdzie, pod warunkiem że lubi upał na zmianę z zamrażaniem za pomocą klimatyzacji... Wielbiciele wszelkiej maści staroci koniecznie powinni wybrać się na wycieczkę na północ miasta. Ja tak zrobiłam.

Na kilku ulicach skupione są sklepy i magazyny starzyzny zwanej od jakiegoś czasu, także w Polsce, vintage. Warto poświęcić kilka godzin na spokojne przejście przez ulice, gdzie wielkie magazyny w których ryż, mydło i powidło, sąsiadują z malutkimi sklepikami ze starannie wyselekcjonowanymi ubraniami, biżuterią i przedmiotami. W jednym z takich butików, poznałam pana, który mieszkał od lat 70. do 90. w Nowym Jorku i pracował jako personal shopper bogatych i sławnych m.in. Milesa Daviesa. W innym znalazłam jedynie plastikowe paskudztwa z lat 60. Ale nie będę się rozpisywać - obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zobaczcie sami galerię pięknych i wybitnie paskudnych skarbów.

Magazyn rozmaitościMagazyn rozmaitości Magazyn rozmaitości Magazyn rozmaitości

Buty Chanel robione na zamówienie ekstrawaganckiego nowojorczykaButy Chanel robione na zamówienie ekstrawaganckiego nowojorczyka Buty Chanel robione na zamówienie ekstrawaganckiego nowojorczyka Buty Chanel robione na zamówienie ekstrawaganckiego nowojorczyka

Ciuchy vintage na każdą okazjęCiuchy vintage na każdą okazję Ciuchy vintage na każdą okazję Ciuchy vintage na każdą okazję

Krzesło Eiffel - jedna z ikon wzornictwa lat 50.Krzesło Eiffel - jedna z ikon wzornictwa lat 50. Krzesło Eiffel - jedna z ikon wzornictwa lat 50. Krzesło Eiffel - jedna z ikon wzornictwa lat 50.

Na pewno znajdziesz coś dla siebieNa pewno znajdziesz coś dla siebie Na pewno znajdziesz coś dla siebie Na pewno znajdziesz coś dla siebie

Laleczki bywają koszmarne...

Na pewno znajdziesz coś dla siebie ... a nocniki zaskakujące

Które dziecko odważy się nie oszczędzać mając taką skarbonkę?Które dziecko odważy się nie oszczędzać mając taką skarbonkę? Które dziecko odważy się nie oszczędzać mając taką skarbonkę? Które dziecko odważy się nie oszczędzać mając taką skarbonkę?

Wielki porcelanowy ... świstak?Wielki porcelanowy ... świstak? Wielki porcelanowy ... świstak? Wielki porcelanowy ... świstak?

Świńska szklankaŚwińska szklanka Świńska szklanka Świńska szklanka

Gramofon w stylu retroGramofon w stylu retro Gramofon w stylu retro Gramofon w stylu retro

Gramofon w stylu retro Klasyka nie wychodzi z mody

Gramofon w stylu retro Prada, Blahnik i blacha

Więcej o: