Premiery kinowe, na które czekam w tym roku

Trwa sezon filmowych nagród i wszyscy nadrabiają zaległości z poprzedniego roku. Ale ja jestem niecierpliwa i chcę już nowych produkcji! Wybrałam cztery filmy, które na pewno będą chciała obejrzeć.

SON OF A GUN

Film Juliusa Averego , gdzie w roli głównej zobaczymy Ewana McGregora . Z tego co wyczytałam, to film nie jest odkrywczy, należy raczej do grupy "już to gdzieś widziałam i tamto było lepsze" . Historia "Son of a gun", to opowieść o młodym chłopcu, który trafia do więzienia i staje się protegowanym najgorszego bandziora. Dlaczego więc chcę obejrzeć coś co jest kalką i to nieudolną? Właśnie dla Ewana McGregora, a także dla Jacka Komana , który tutaj występuje. Zawsze miło jest mi widzieć polskich aktorów w światowych produkcjach. Pana Komana mogliście widzieć w filmach: "Moulin Rouge", "Wielki Gatsby" , czy w "Ludzkich dzieciach" . Mieszkający na stałe w Australii aktor znajduje czas na granie również w polskich produkcjach. Osobiście ciekawa jestem serialu "Wataha", w którym można go zobaczyć.

Uważam, że dobrze jest wiedzieć, że obok drewnianych celebrytów z castingów mamy aktorów, którzy są cenionymi artystami na całym świecie. Tak trzymać, panie Jacku!

Już w kinach

 

The Gunman

To opowieść o szpiegu, który musi oczyścić swoje dobre imię. Nasz bohater zmuszony jest zwrócić się przeciwko ludziom z organizacji, dla której pracował. Wniosek jest jeden - musi tam być kret, albo inny szkodnik, który uprzykrzył życie super szpiegowi. Ja lubię takie historie, lubię też strzelaniny i wybuchy i to wszystko powinnam dostać właśnie w "The Gunman" .

W roli szpiega zobaczymy dwukrotnego zdobywcę Oskara Seana Penna. Dla mnie pan Penn to gwarancja dobrego kina, a przynajmniej gry aktorskiej na najwyższym poziomie. Partnerować mu będą Javier Bardem , również uhonorowany Oskarem, a także Idris Elba , który skradł mi serce wcielając się w postać "Luthera". Mam wrażenie, że aktorzy tego kalibru dobrze wybierają scenariusze i zwykły film o szpiegu okaże się dobrze skonstruowaną zagadką z nieoczywistym zakończeniem. Nie ukrywam, że taką nadzieję pokładam właśnie w tym filmie.

Premiera: 13 marca

 

Ziarno Prawdy

Ten projekt nabiera dla mnie szczególnego znaczenia, bo jest to kino polskie, bo za scenariusz odpowiada Zygmunt Miłoszewski i Borys Lankosz , bo występują tam Robert Więckiewicz, Jerzy Trela i Arkadiusz Jakubik . To nie może się nie udać. Pan Miłoszewski jest również autorem kryminału, na podstawie którego powstała ta ekranizacja. W 2012 "Ziarno Prawdy" zostało uhonorowane Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści sensacyjnej i kryminalnej. Film będzie opowieścią o śledztwie w sprawie morderstwa powszechnie znanej i cenionej działaczki społecznej. Śledztwo będzie prowadzone pod wodzą prokuratora Teodora Szackiego , w którego postać wcieli się Robert Więckiewicz. No i znowu Jacek Koman!

Premiera: 30 stycznia

 

Mad Max: Na drodze gniewu

Wychowałam się na Mad Maxie, którego grał Mel Gibson , ale nie odpuszczę sobie przyjemności zobaczenia w tej roli Toma Hardy. Jestem Hardymaniaczką i wierzę, że jego kreacja będzie równie fajna, jak Gibsona.

W filmie na pewno będzie dużo wybuchów, pustynia i jakieś dziwne pojazdy, czyli to, co dziewczyny lubią najbardziej. Scenariusz nie jest specjalnie skomplikowany i nie spodziewam się intelektualnych wyżyn, ale nawet tego nie chcę. Chcę walkę o wodę, benzynę i karcenie niedobrych gości przez dobrego Maxa. Nie wiem tylko o co chodzi z tym, że prawie same kobiety grają w tym filmie. Tak przynajmniej wynika z listy aktorów, którą przejrzałam. Może to jest właśnie zagadka scenariusza? Świat opanowany przez płeć piękną? Nie dowiem się, dopóki nie zobaczę, a na odpowiedź muszę poczekać do maja, bo wtedy film wchodzi do polskich kin.

Premiera: 15 maja

 

No - to teraz czas na was. Na co na pewno wybierzecie się do kina, a co waszym zdaniem lepiej omijać szerokim łukiem?

Więcej o: