Joanna Biszewska

Joanna Biszewska: absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktorka serwisu Edziecko.pl, mama córki i syna

Z portalem Gazeta.pl związana od 2009 r. Wcześniej z tygodnikiem Cooltura w Londynie. Od lat rozmawia zawodowo z rodzicami, samotnymi matkami, matkami, których macierzyństwo jest naznaczone chorobą dziecka, z nauczycielami, z wychowawcami z domów dziecka, z ludźmi angażującymi się w fundacje wspierające dzieci i edukację, z lekarzami, położnymi, psychologami. Kontakt do autorki: joanna.biszewska@agora.pl

Joanna Biszewska
 • Czego pragnie ośmiolatek w Dniu Dziecka? 'Mamo, popatrz na mnie'

  Czego pragnie ośmiolatek w Dniu Dziecka? "Mamo, popatrz na mnie"

  W szkołach rodzenia uczymy się jak przeć, przyszli tatusiowie ćwiczą na lalkach przewijanie. Biegamy po sklepach za wózkiem, przewijakiem. Ale czy wiemy, jakimi chcemy być rodzicami i co zrobimy, kiedy pojawi się w rodzicielstwie złość i bezradność? Gdybym jeszcze raz miała zostać matką, zadałabym sobie kilka pytań.

 • Okres w szkole to stres. Uczennice zagłuszają odgłosy odwijanej podpaski

  Okres w szkole to stres. Uczennice zagłuszają odgłosy odwijanej podpaski

  Nie wszystkie dziewczyny w momencie, kiedy pojawia się w ich życiu menstruacja, dostają wsparcie w rodzinie. Wstydzą się powiedzieć rodzicom o tym, że mają okres. Nie wiedzą, jak poprosić o pieniądze na podpaski. W takich sytuacjach to szkoły muszą pomóc młodym kobietom. Jak to robią?

 • Ginekolog o rejestrze ciąż: Ze strachu kobiety przestaną chodzić do lekarzy. Pojawią się w szpitalu tuż przed porodem

  Ginekolog o rejestrze ciąż: Ze strachu kobiety przestaną chodzić do lekarzy. Pojawią się w szpitalu tuż przed porodem

  - Te kobiety, które nie zechcą pokazać się lekarzom w ciąży, po prostu przestaną chodzić do przychodni. Pokażą się w szpitalu tuż przed porodem. Będzie tak, jak jest teraz z ciążami nieletnich. To są pacjentki, które panicznie boją się tego, że ich ciąża wyjdzie na jaw i ze strachu nie zgłaszają się do ginekologów. Rejestr ciąż sprawi, że jeszcze więcej kobiet będzie ukrywać to, że są w ciąży - o pomyśle rejestracji ciąż mówi ginekolog, położnik, dr Grzegorz Południewski.

 • 'Jestem zadziwiona tym, jak bardzo pewni siebie są mężczyźni na Tinderze'

  "Jestem zadziwiona tym, jak bardzo pewni siebie są mężczyźni na Tinderze"

  - Kilka lat temu nikt się otwarcie na Tinderze nie przyznawał, że szuka skoku w bok. Dzisiaj mężczyźni wprost komunikują: "mam żonę, nie podoba ci się, to spadaj". A jeśli masz z tym problem, to jesteś naiwną gąską i to z tobą coś jest nie tak - mówi Sylwia Borowska, dziennikarka, autorka poradnika "Jak korzystać z Tindera (i nie zwariować). Subiektywna instrukcja obsługi dla szukających wrażeń i miłości".