Foch powitalny

Cześć, nazywam się Kasia Nowakowska i jestem redaktorką naczelną serwisu Foch.pl. Co to oznacza? Że próbuję sprawować redakcyjną kontrolę nad grupką kilku bardzo fajnie piszących dziewczyn, obdarzonych silnymi osobowościami, mających swoje zdanie - często zupełnie inne niż moje.

Kim jesteśmy? Kobietami po trzydziestce (albo chwilę przed). Matkami, żonami, kochankami. Blogerkami z wyboru. Są między nami doświadczone dziennikarki i pisarskie żółtodzioby.

Dla kogo jest Foch? Dla Was, dziewczyny!

O czym piszemy? O sobie. Nie tylko dlatego, że akurat na tym znamy się najlepiej. Wierzymy, że to co autentyczne i przeżyte naprawdę, jest lepsze od tego, co zmyślone i pisane pod dyktando. Piszemy więc o tym co bliskie, nasze, codzienne: ciuchach, facetach, dzieciach (kolejność zupełnie przypadkowa).

I nie boimy się brzydkich słów, takich jak starzenie się, zmarszczki, wkurw.

Jak piszemy? Szczerze. Zabawnie. Prosto.

Dla kogo jest Foch? Dla Was, dziewczyny. Serio: równie ważne jak nasze teksty będą Wasze komentarze. Także od Was zależy jaki ten nasz foszek codzienny będzie. Ja wierzę, że fajny, babski i szczery.

Nie boimy się brzydkich słów, takich jak starzenie się, zmarszczki, wkurw.

Tyle teorii.

W praktyce wygląda to tak, że siedzę sama i nie wiem w co ręce włożyć, żeby nadążyć. Moja jedyna redakcyjna współpracowniczka Agata od miesiąca podróżuje po Stanach (przywiezie na pewno znakomite reportaże, prawda?), reszta autorek zaś zajmuje się milionami innych rzeczy w celu zarobienia na chleb i wino. Jeszcze więcej chleba i wina, tak?

Więc od tyrania jestem ja - gloria redaktorstwa naczelnego do tego się sprowadza.

Piszę, redaguję, edytuję, poprawiam literówki (na pewno nie wszystkie, bo jestem trochę ślepa), publikuję, obrabiam zdjęcia, wymyślam tematy, odpisuję (albo i nie) na maile, chodzę na spotkania.

Zaglądajcie też na nasz profil na Fejsie

Potem pędem odebrać starsze dziecko z przedszkola, zrobić zakupy, nastawić obiad, rozwiesić pranie, ogarnąć domostwo, wykąpać i uśpić dzieci, i jeszcze wieczorem sesyjka przy kompie, bo kto by się wyrobił w godzinach pracy.

Witajcie w codzienności. Foch.pl

Spice girls - redakcja w prawie pełnym składzie