16 cech, które powinien mieć twój facet

Ja wiem, że jak człowiek zakochany to trochę ślepy, nie chce widzieć złego, wszystko sobie na dobre wytłumaczy. A czasem jesteśmy już z kimś tak długo, że przestajemy odróżniać zalety od wad. Kilka rad jak rozpoznać, czy ten chłopak jest dobry dla ciebie.

rys. Magda Danaj

1. Wspiera cię. Kiedy mu mówisz, że idziesz się spotkać z koleżanką / idziesz na studia albo na basen / właśnie wygrałaś casting do reklamy (a do tej pory byłaś księgową) on odpowiada: "To wspaniale!". A kiedy już przestaniecie cieszyć się jak dzieci twoim szczęściem dodaje (oczywiście patrząc ci głęboko w oczy): "Będę cię wspierał we wszystkim, o czym tylko sobie zamarzysz". Pamiętaj! Odpowiedź w stylu: "A po co?" / "A kto się wtedy zajmie dzieckiem?" (bo przecież można mieć dziecko z nieodpowiednim facetem, co nie) / "Chyba zwariowałaś" / "I tak jesteś głupia" / "Nie idź, bo bez ciebie umrę z nudów i tęsknoty" to zła odpowiedź. Dyskwalifikująca.

2. Dzwoni do ciebie przed wyjściem z pracy , żeby zapytać, co trzeba kupić w drodze powrotnej. Aha, nie tylko pyta, również kupuje.

3. Nie wydaje mu się, że porządek w mieszkaniu robi się sam , nie myśli, że brudne gary w magiczny sposób dematerializują się ze zlewu, buty w przedpokoju same ustawiają się na półeczkach, dziecko samo się zaprowadza do przedszkola rano, kanapki dla drugiego do szkoły same się robią (również rano), pralka ma funkcję "załaduj" i "rozwieś"... Banał? Pewnie, że banał. Ale strasznie popularny wśród mężczyzn.

4. Akceptuje twoje ważne decyzje. Jak mu powiesz, że chcesz mieć / nie chcesz mieć dzieci, nie ucieka w popłochu. Nie przekonuje "poczekajmy jeszcze trochę" / "jeszcze kiedyś ci się zachce". Z godnością przyjmuje decyzję (albo zwija manatki, ale wtedy nie jest dla ciebie, to proste. Ty nie płaczesz, bo lepiej wcześniej niż później).

5. Nie boi się twoich koleżanek. Po twoim spotkaniu z koleżankami nie interesuje się, "o czym było rozmawiane" i czy go obgadaywałyście. Wie, że tak, ale wie też, że to nie ma żadnego znaczenia, bo i tak go kochasz, a każdy czasem musi się poskarżyć.

6. Ma swoje zainteresowania i kolegów, nie uważa, że wszystko musicie robić razem. Rozumie, że możesz nawet czasem chcieć pojechać gdzieś bez niego i że to wcale nie skończy się rozstaniem czy innym skokiem w bok.

7. Rozumie, że dokładanie się "po równo" do wspólnej kasy nie jest sprawiedliwe. Sam zaproponował, żeby było proporcjonalnie do zarobków (nawet jeśli zarabia więcej. A może przede wszystkim wtedy).

8. Smakuje mu to, co gotujesz. Albo gotuje sam . A jeśli nie umie, to się nie boi i próbuje.

9. Nie jest zwolennikiem tradycyjnego podziału ról. Nie twierdzi: "Bo ty to zrobisz lepiej". Czyli ugotujesz, odkurzysz, utulisz dzieci, wypierzesz, umyjesz...

10. Uprawia sport. Uwierzcie mi, to naprawdę ważne. Z wielu powodów. Bo brzuch, bo dobry przykład dla dzieci, bo energia, bo mniej depresji, zawałów i innych chorób.

11. Przyniesie kwiaty czasem bez okazji. Albo coś innego. Nie musi być często. I nie tylko w ciągu dwóch pierwszych lat w związku.

12. Jest odważny. Nie boi się ani rozmawiać o uczuciach ani nawet tego strasznego terapeuty.

13. Mówi ci, że jesteś najpiękniejsza nawet kiedy przytyjesz te cholerne 5 kilogramów.

14. Zauważa, że byłaś u fryzjera , zrobiłaś manicure, kupiłaś nowe buty, torebkę, sukienkę. Zapewnia cię, że wyglądasz pięknie nawet (a może przede wszystkim wtedy) kiedy fryzjerowi nie wyjdzie.

15. Umie cię rozśmieszyć. To się zawsze sprawdza.

16. Seks? Jest. I jest wystarczająco dobry. I ważniejszy od meczu. I wystarczy.

Zobacz wideo
Więcej o: