Ten olej cieszy się ostatnio ogromną popularnością. To świetny produkt na wypadanie włosów

Olej konopny to doskonały kosmetyk na włosy i skórę głowy. Dowiedz się, jak z niego korzystać, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Olej konopny cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Okazuje się, że sprawdza się doskonale nie tylko w pielęgnacji ciała i twarzy, lecz także włosów i skóry głowy.

Olej konopny na włosy

Jednym z najlepszych domowych zabiegów, w którego czasie możesz wykorzystać olej konopny, jest olejowanie skóry głowy. To prosty sposób na wyeliminowanie wielu problemów takich jak na przykład wypadanie włosów czy łupież. Oleje dbają o prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Poza tym wzmacniają barierę hydrolipidową oraz regulują poziom wydzielania sebum.

Olej konopny na włosy - jak stosować?

Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg olejowania skóry głowy wykonuj dwa razy w tygodniu. O czym jeszcze warto pamiętać? Oto kilka ważnych zasad. 

  • Nie przesadź z ilością produktu. W czasie zabiegu wykorzystaj maksymalnie jedną łyżeczkę oleju.
  • Przed aplikacją oleju rozczesz dokładnie kosmyki.
  • Co istotne, intensywny masaż nie jest wskazany. 
  • Bardzo ważna jest delikatność. Wmasuj olej w skórę głowy opuszkami palców.
  • Olej trzymaj na skórze głowy przez maksymalnie dwie godziny. Po tym czasie spłucz go ciepłą wodą i umyj włosy.

U niektórych osób pojawia się problem ze zmyciem oleju ze skóry głowy. Jak możesz temu zaradzić? Na niespłukane jeszcze wodą włosy nałóż odżywkę lub maskę do włosów. Starannie rozprowadź kosmetyk na całej długości kosmyków i skórze głowy. Na koniec po upływie kilku minut dokładnie zmyj go wodą.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły: