Wiktoria Szydło

Redaktorka serwisu podroze.gazeta.pl

Warsztat dziennikarski szlifowałam na Uniwersytecie Wrocławskim, studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną. Poza godzinami pracy rozstaję się z prawdą. Zastępują ją twory wyobraźni, które nierzadko ewoluują w wiersz lub krótkie formy prozatorskie. Niektóre z nich ukazały się w tygodniku kulturalnym Nowy Napis. Lubię słowa; jeśli akurat nie piszę, to mówię, dlatego od dłuższego czasu jestem związana z wrocławskim Radiem LUZ i UniRadiem. Pisanie artykułów o tematyce podróżniczej jest punktem wspólnym wielu moich pasji. Biegam za wschodami słońca, łapię burze, oddech i zapach ziemi po deszczu. Piję litry czarnej kawy i jeżdżę na rowerze po Polsce, zakochując się w wioskach, małych miasteczkach i zapomnianych szlakach. Email: wiktoria.szydlo@agora.pl

 • Wesele zakończyło się prawdziwym koszmarem. Nagle rozchorowało się 70 gości
 • Własna matka zamieniła jej wesele w koszmar. 'Natychmiast zaczęłam płakać'

  Własna matka zamieniła jej wesele w koszmar. "Natychmiast zaczęłam płakać"

  Z założenia w dniu ślubu para młoda powinna czuć się wyjątkowo - z tego względu krewni i znajomi najczęściej dbają o to, by tak właśnie było. Zdarza się jednak, że to najbliższa rodzina staje się powodem, dla którego wesele zamienia się w istny koszmar. Portal Mirror.co.uk przytoczył tego typu historię jednej z użytkowniczek słynnego forum Reddit.

 • Jak być bardziej atrakcyjnym w oczach innych? 'To połączenie różnych cech'
 • 60-latek odebrał telefon i gorzko tego pożałował. Stracił 111 tysięcy złotych
 • Tak polska reprezentacja potraktowała księcia Harry'ego. Początkowo był w szoku

  Tak polska reprezentacja potraktowała księcia Harry'ego. Początkowo był w szoku

  Jakiś czas temu książę Harry świętował swoje 39. urodziny. Z tej okazji gościł w różnych miejscach - zjawił się m.in. w niemieckim Dusseldorfie w towarzystwie swojej żony. Para uczestniczyła w kolejnej edycji Invictus Games - wówczas wydarzyło się coś, co zupełnie ich zaskoczyło. Wszystko przez gest polskiej reprezentacji.

 • Jej mąż 'lubił wysokie kobiety'. Dla niego przeszła operację wydłużania nóg

  Jej mąż "lubił wysokie kobiety". Dla niego przeszła operację wydłużania nóg

  Theresia Fischer, niemiecka modelka i influencerka, w swoim życiu stanęła przed pewnym dylematem. W wieku 24 lat jej ówczesny mąż zaczął ją namawiać, by przeszła operację wydłużania nóg, bo on "lubił wysokie kobiety". Po zabiegu modelka była wyższa o 14 cm. Teraz żałuje, że kiedykolwiek się na to zdecydowała.

 • Gessler zdumiewa słowami o swoim programie. 'Czuję się, jakbym była święta'

  Gessler zdumiewa słowami o swoim programie. "Czuję się, jakbym była święta"

  Magda Gessler zdobyła sławę jako prowadząca programu "Kuchenne rewolucje", w którym ma pomagać lokalom i restauracjom na skraju upadku. Bywa jednak, że formy tej pomocy - jak rzucanie talerzami i krzyki - są dość kontrowersyjne. O kulisach programu opowiedziała sama gwiazda w najnowszym wywiadzie. - Czuję się czasem, jakbym była świętą, która przyjechała do miejscowości, a wierni chcieliby dotknąć cudu - mówi Gessler.

 • Kamila z 'Rolnika' opowiedziała mrożącą krew w żyłach historię. 'Ku przestrodze'
 • Zobaczyła obiad swojej córki u babci i zamarła. 'Zrobiłam rodzicom awanturę'
 • Zapendowska po 'Idolu' przeżywała koszmar. 'Przestałam wychodzić z domu'
 • Straciła głowę dla przystojnego aktora. Po czasie uciekła mu niemal sprzed ołtarza
 • Małgorzata Kożuchowska mówi szczerze o późnym macierzyństwie. 'Ocknęłam się'
 • Rodzice nazwali dziecko na cześć ulubionej potrawy. 'Będzie gnębione w szkole'

  Rodzice nazwali dziecko na cześć ulubionej potrawy. "Będzie gnębione w szkole"

  Zdarza się, że kreatywność rodziców przy wyborze imienia dla dziecka nie zna granic. Tak też było w przypadku pary z Wielkiej Brytanii, która swoim pomysłem podzieliła się w mediach społecznościowych. Reakcja internautów była jednak dla małżeństwa sporym zaskoczeniem - w komentarzach rozpętała się prawdziwa burza.

 • 30-latka karmi swojego męża piersią. 'Od dwóch lat nie był przeziębiony'
 • Ile kosztuje sprzątanie domu? Teraz to już niemal luksusowa usługa
 • Kelnerka przetarła oczy, widząc paragon. Zamiast napiwku otrzymała pewną wiadomość
 • 111-latek zdradził swój przepis na długie życie. Dla innych ma 3 proste rady

  111-latek zdradził swój przepis na długie życie. Dla innych ma 3 proste rady

  W sierpniu Tripolino Giannini - najstarszy żyjący we Włoszech mężczyzna - obchodził 111. urodziny. Na przyjęciu stawili się krewni, przyjaciele, a nawet władze Ceciny, w której mieszka senior - choć życzenia płynęły z całego świata. Wiele osób zastanawia się również, w czym tkwi sekret długowieczności. Tripolino Giannini postanowił uchylić rąbka tajemnicy.

 • By dożyć 200 lat, opracował wymagania wobec kobiet. Na liście nakaz milczenia
 • Wyłudziła 6 mln zł na drogie ubrania i torebki. Wszystkim chwaliła się w sieci

  Wyłudziła 6 mln zł na drogie ubrania i torebki. Wszystkim chwaliła się w sieci

  Jak podaje Business Insider, 32-letnia Danielle Miller uzyskała niskoprocentową pożyczkę z tytułu COVID-19 w kwocie 1,5 mln dol., czyli równowartość ok. 6 mln zł. Influencerka przyznała, że pieniądze wydała na luksus i wystawny tryb życia. Po czasie została oskarżona o defraudację. Musi zwrócić wszystkie pieniądze.

 • Krystyna pojechała z córkami na wakacje. 'Dawno nie czułam się tak upokorzona'

  Krystyna pojechała z córkami na wakacje. "Dawno nie czułam się tak upokorzona"

  Zdania na temat wspólnych wakacji z dziećmi są podzielone. Niektórym taki urlop kojarzy się z błogim czasem spędzonym w rodzinnym gronie, innym - z prawdziwą udręką. Zwłaszcza jeśli pociechy przeżywają nastoletni bunt i kilkoma słowami mogą zranić uczucia rodziców. Tego typu historią podzieliła się z Wirtualną Polską Krystyna, matka nastolatek, z którymi spędzała wczasy.