Chcesz wrócić na planetę Randka? Oto garść sugestii, które pomogą ci w zawiłym procesie randkowania

Im człowiek starszy, tym mniej wie o chodzeniu na randki. Jak ktoś długo był w związku albo od dawna jest sam, ma problemy z tym, żeby odnaleźć się na planecie RANDKA. Stąd kilka małych rad dla pań i panów, które pozwolą uniknąć wpadek albo chociaż odświeżą pamięć.

Czerwone różeCzerwone róże Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl A niby taki ładny, pozornie grzeczny kwiat (fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Czy wręczać kwiaty? A jeśli tak, to jakie?

Jakiś czas temu byłam świadkiem randki z czerwoną różą. Randka zaczęła się już na przystanku Metro Pole Mokotowskie. Na peronie czekał młodzieniec na swoją wybrankę. Ta rzuciła mu się w ramiona, dała buziaka i przyjęła kwiat, a następnie wybrali się do kina na ten sam seans co ja - "Lokator" Romana Polańskiego . Z romantyzmem ten film ma niewiele wspólnego, ale ludzi kręcą różne rzeczy i należy to szanować.

Niedawno dowiedziałam się również, że róża jest nie tylko symbolem gorącej miłości, ale też marzeń o seksie analnym . Zmienia to trochę obraz sytuacji, kiedy widzę parę ludzi spacerujących z różą w łapce. Na mym licu pojawia się pąk czerwony, że tak powiem.

Posiadając już taką wiedzę, mogę podzielić się myślą, że może niekoniecznie dobrze jest kupować czerwoną różę na pierwszą randkę. Wszystko zależy oczywiście od relacji, jaką chcecie mieć z daną osobą, ale jak ma być romantycznie to może postawić lepiej na spacer bez róży, ale trzymając się na przykład za rękę? To jest zawsze bardzo miłe, móc poczuć drugą osobę, dajemy również wyraźny sygnał innym - jesteśmy razem i jest nam ze sobą dobrze.

A może bezpieczniej uwieść słodyczami? Taką na przykład bombonierą?

Jak to mówi dzisiejsza młodzież, bomboniera zawsze na propsie. Drogie panie, nie ma, że jestem na diecie promienie słoneczne popijane poranną rosą, nie jadam czekolady po 18, czy inne brednie. Bomboniera to znak firmowy każdego szanującego się mężczyzny. Prawdziwy dżentelmen może nie mieć garnituru sygnowanego przez Ermenegildo Zegna , ale czekoladki to już powinien podarować swojej wybrance. Każda randka jest do tego idealna, a smakołyki powinniście zjeść wspólnie. Możecie się nimi delektować na spacerze w parku, siedząc w kinie albo dokazując w sypialni. Bomboniera to same zalety.

Przyznam, że stoczyłam bój o bombonierę z jednym panem. On uważa, że to tani chwyt, niczym czerwona róża. Ja się z tym nie zgadzam. Czekolada jest ważna na każdym etapie związku, bo jest po prostu smaczna. Dodatkowym atutem bomboniery jest pudełko, które możemy zachować na pamiątkę i trzymać w nim jakieś cenne rzeczy, które kojarzą nam się z ukochanym. Nie musi on rzecz jasna o tym wiedzieć, bo istnieje spora szansa, że uzna nas za świrniętą.

*Możliwe, że masz cukrzycę i słodkości nie są dla ciebie, ale teraz można dostać słodycze dla diabetyków, więc niech się stara.

Jeśli jednak bomboniera wydaje się wam opcją vintage, to przynajmniej jakieś inne słodkości (fot. Pexels.com CC0)Jeśli jednak bomboniera wydaje się wam opcją vintage, to przynajmniej jakieś inne słodkości (fot. Pexels.com CC0) Jeśli jednak bomboniera wydaje się wam opcją vintage, to przynajmniej jakieś inne słodkości (fot. Pexels.com CC0) Jeśli jednak bomboniera wydaje się wam opcją vintage, to przynajmniej jakieś inne słodkości (fot. Pexels.com CC0)

Czy warto umawiać się na randkę w kinie?

Hmmm, nie wiem, czy to jest tak naprawdę dobry wybór na pierwszą randkę. W kinie nie będziecie mogli ze sobą porozmawiać, nie będziecie też mogli na siebie patrzeć. Oczywiście po seansie możecie wybrać się na kolację lub do kawiarni. W razie braku tematów do rozmów, możecie omówić obejrzany film. Kino jest bezpieczne, ale nie jest romantyczne. To taka randka dla znajomych albo dla par już istniejących. Więc jak mężczyzna zaproponuje kino, to zgódźcie się na spotkanie, ale zasugerujcie inne miejsce. Myślę, że uczciwe postawienie sprawy będzie dobrze przyjęte.

Dodatkowo z kinem jest problem - jaki film wybrać? Jak mężczyzna zaproponuje komedię romantyczną to istnieje szansa, że woli jednak patrzyć na twój biust, a nie na film. W przypadku filmów z nurtu intelektualny bełkot o graniu na pile może doprowadzić do raka oczu i uszu. Jak masz takie ambicje to poczekaj na kolejną odsłonę T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Nie wszystkie filmy, które tam są puszczane są tak ambitne, że rozumie je tylko twórca, możesz znaleźć też coś normalnego.

*Od randek ze znajomym też czasami zaczyna się miłość. Tutaj jest o tyle fajniej, że wiecie na jakie filmy możecie już chodzić.

Jeśli jednak bomboniera wydaje się wam opcją vintage, to przynajmniej jakieś inne słodkości (fot. Pexels.com CC0)Wyborcza.biz Ominę sugestie, w którym rzędzie warto usiąść. To chyba zbyt oczywiste, prawda? (fot. Agencja Gazeta)

A gdyby tak randką było wspólne zjedzenie kolacji?

Zawsze dobry wybór, pod warunkiem, że mamy takie same upodobania kulinarne. W przypadku spotkania osoby mięsożernej z wegetarianinem czy weganinem należy wziąć pod uwagę, że festiwal wędlin może nie być dobrze przyjęty. Najlepiej wybrać taką restaurację, która serwuje dania dla obydwu grup. Niby jest to oczywista oczywistość, jak to, że dwa razy dwa równa się cztery, ale spotkałam się już z tym, że czasami równa się pięć.

W drugą stronę też to musi działać. Nie jesz mięsa, twój wybór, ale nie karz partnera jedzeniem sałaty, jak ma ochotę na burgera.

KolacjaKolacja SłAWOMIR KAMINSKI Najlepsza kolacja to ta, ze szczytowaniem, tzn, na szczycie (fot. SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Jak należy ubrać się na randkę?

To jest bardzo ważna sprawa. Nie chodzi o to, żeby się wystroić jak na bal maturalny, ale żeby dostosować strój do miejsca. Wiem o czym mówię, bo oglądam "Żonę dla milionera". Dziewczyny nie zakładajcie szpilek jak idziecie na pole golfowe albo na mecz. Zbyt duża ilość błyskotek spowoduje, że będziecie błyszczeć jak choinka na Placu Zamkowym i oślepicie faceta. Z drugiej strony jak wiecie, że będzie kolacja w restauracji, to welurowy dresik zamieńcie na coś mniej welurowego.

Ostatecznie mogą być koronki, nie jestem ortodoksyjna (fot. Unsplash.com CC0)Ostatecznie mogą być koronki, nie jestem ortodoksyjna (fot. Unsplash.com CC0) Ostatecznie mogą być koronki, nie jestem ortodoksyjna (fot. Unsplash.com CC0) Ostatecznie mogą być koronki, nie jestem ortodoksyjna (fot. Unsplash.com CC0)

Panowie z kolei zawsze, ale to ZAWSZE powinni unikać zakładania kamizelek w stylu rybaka, płaszczy skórzanych i czapek żółwi. W zasadzie to spalcie te części garderoby od razu.

Jak się umalować na randkę?

W tym wypadku trzymajmy się świętej zasady, że mniej znaczy lepiej. Lata 80. odeszły i codziennie wznoszę modły do Bożka Makijażu , żeby nigdy nie wróciły. Modlę się też za te z was, które nadal uważają, że pomarańczowa opalenizna z solarium jest fajna. Nie, nie jest. Jest brzydka i zawsze taka była.

Gdybyście jednak szły na randkę z miłośnikiem prawd objawionych z 'Małego Księcia' - to inspiracja (fot. lula.pl)Gdybyście jednak szły na randkę z miłośnikiem prawd objawionych z "Małego Księcia" - to inspiracja (fot. lula.pl) Gdybyście jednak szły na randkę z miłośnikiem prawd objawionych z "Małego Księcia" - to inspiracja (fot. lula.pl) Gdybyście jednak szły na randkę z miłośnikiem prawd objawionych z "Małego Księcia" - to inspiracja (fot. lula.pl)

Na której randce jest pora na seks?

Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna i nie ma jednej dobrej drogi. Jeżeli macie ochotę iść do łóżka na pierwszej randce to sobie idźcie. Jeżeli macie opory w tej materii to nic na siłę. Wszelkie teorie należy schować głęboko pod spódnicę Pani Dulskiej i robić to, na co mamy ochotę.

Próba 'Moralności pani Dulskiej' w Teatrze WspółczesnymPróba 'Moralności pani Dulskiej' w Teatrze Współczesnym Fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl Lepiej żałować wiadomo czego... (fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

Teraz powiem coś zupełnie serio. Powrót na planetę Randka nie jest wcale taki prosty, ale nie należy się poddawać. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy myślą o powrocie na planetę albo właśnie na niej wylądowali i liczą, że spotkany na niej obcy, wkrótce stanie się swój. XOXO

Więcej o: