Jak często olejować włosy? Decyduje o tym jeden istotny czynnik

Olejowanie włosów cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. To domowy zabieg, który wykonywany regularnie przynosi rewelacyjne efekty. Na początku przygody z olejowaniem wiele osób zastanawia kwestia: jak często należy to robić? Okazuje się, że jest to uzależnione od kondycji włosów.

Olejowanie włosów to jeden z najprostszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Do jego wykonywania potrzebujesz jedynie dobrego oleju. Zazwyczaj radzi się, by był to produkt roślinny i nierafinowany. Warto także zwrócić uwagę na to, czy był on tłoczony na zimno. Osoby początkujące zastanawia także kwestia: jak często należy powtarzać zabieg? Okazuje się, że jest to uzależnione od kondycji naszych włosów. 

Jak często olejować włosy? 

Jeśli zależy ci na poprawie stanu twoich włosów, możesz wykonywać zabieg nawet dwa razy w tygodniu. Gdy zauważysz wyraźną poprawę, zmniejsz częstotliwość. W takich przypadkach radzi się, by robić to 1-2 razy w ciągu miesiąca. Jeśli jednak twoje włosy na początku przygody z olejowaniem są w całkiem dobrej kondycji, możesz wykonywać zabieg raz w tygodniu. Po czasie zmniejsz częstotliwość do jednego razu w miesiącu. 

Olejowanie włosów - najważniejsze zasady

O jakich zasadach warto pamiętać w trakcie wykonywania zabiegu? Oto krótki poradnik dla początkujących:

  • Na początku przygody z olejowaniem radzimy, by trzymać olej na włosach od 30 minut do dwóch godzin.
  • Wyważ ilość aplikowanego produktu. Zbyt mała skutkuje brakiem efektów, z kolei zbyt duża obciąża włosy.
  • W przypadku długich włosów nakładaj 2-3 łyżki oleju. 
  • Jeśli jesteś posiadaczką krótszych włosów nakładaj 1,5 łyżki.
  • Zazwyczaj radzi się, by aplikować olej do ucha w dół. Nakładanie produktu na całe włosy może obciążyć cienkie i delikatne włosy. 

Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji włosów: