Marta Blada

Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, jednak swoje życie zawodowe związała głównie z pracą w samorządzie. Z gazeta.pl związana od 2019 roku, specjalizuje się w tekstach dotyczących urlopów, zasiłków i spraw pracowniczych.

Poza pisaniem, lubi słuchać dobrej muzyki, bo ta - jak twierdzi - łagodzi nie tylko obyczaje, dlatego też sama ją tworzy. Czytanie książek to także jej pasja , która pozwala rozszerzać horyzonty myślowe, a jeśli dodatkowo jest z dziedziny psychologii i rozwoju osobistego pomaga zachować równowagę wewnętrzną. Osobiście żona i mama dwójki wspaniałych dzieci, właścicielka energicznego kota i wiecznie leniuchującego psa, a także szczęściara mieszkająca na obrzeżach miasta średniej wielkości, mogąca na co dzień obcować z przyrodą.

 • Jak pielęgnować skrzydłokwiat? [uprawa, odmiany, choroby]

  Jak pielęgnować skrzydłokwiat? [uprawa, odmiany, choroby]

  Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Skrzydłokwiat to niezwykle popularna roślina nie tylko zdobiąca nasze domy, lecz także oczyszczająca powietrze. Jakie są jej odmiany, jak wygląda jej uprawa i w jaki sposób dbać o ten kwiat, aby cieszyć sie jego widokiem jak najdłużej?

 • Kiedy wykopać marchew? Jak siać, uprawiać i przechowywać, czyli wszystko na temat marchewki
 • Ogórek: jak siać w domowych warunkach? Co daje na twarz? Ile ma kalorii?

  Ogórek: jak siać w domowych warunkach? Co daje na twarz? Ile ma kalorii?

  Ogórek. Jak siać, pielęgnować i podlewać, aby cieszyć się dorodnymi okazami? Uprawa ogórków wiaże się z zaspokojeniem ich wymagań, które - jak się okazuje - są nieco większe niż w przypadku, np. marchwi czy kopru. O tym zatem jak siać, w jaki sposób obierać ogórka, aby nie był gorzki i co daje zastosowany na twarz, przeczytacie w naszym artykule.

 • Najlepsza muzyka do medytacji, czyli sposób na relaks

  Najlepsza muzyka do medytacji, czyli sposób na relaks

  Muzyka relaksacyjna do medycji to swoiste narzędzie do zagłębienia się we własne wnętrze, uspokojenie emocji i doskonały relaks. Czym jest medytacja i jaka muzyka do medytacji będzie najlepszym wyborem? Jesteś początkujący i dźwięki do medytacji to zagadka? Podpowiadamy od czego zacząć.

 • Jak się ubrać na pogrzeb? Są trzy zasady, których warto przestrzegać

  Jak się ubrać na pogrzeb? Są trzy zasady, których warto przestrzegać

  Ubranie na pogrzebie to niewątpliwie ważny element, na który zwraca się uwagę podczas ceremonii. Sytuacja, jaką jest odejście bliskiej osoby, niesie ze sobą wiele smutku i tęsknoty, co jest w Polsce wyrażane za pośrednictwem czarnego ubrania - niezmiennie kojarzonego ze śmiercią. Czy jednak wyłącznie ubiór w tym kolorze jest właściwym na pogrzeb? Z nami dowiesz się, jakie ubrania będą odpowiednie.

 • Peeling do ust - na co działa i jak zrobić domowy peeling? Dwa sprawdzone przepisy
 • Jak szybko rosną włosy i co zrobić żeby regenerowały się szybciej?
 • Palo Santo - co to jest i jak je stosować? Jakie właściwości ma 'Święte Drzewo' z Amazonii?
 • Tunel w uszach - czym jest, jak go zrobić i w jaki sposób należy go pielęgnować?

  Tunel w uszach - czym jest, jak go zrobić i w jaki sposób należy go pielęgnować?

  Tunel w uszach to dla jednych sposób na wyrażenie siebie, innym wydaje się być dziwactwem, a jeszcze inni uważają tunele w uszach za rodzaj ozdoby. Bez względu na to, który rodzaj myślenia o tunelu w uszach jest nam najbliższy, warto wiedzieć w jaki sposób powstaje, jak należy go pielęgnować i czy ucho ma szansę "się zagoić" gdy tunel nam się znudzi?

 • Łaźnia parowa - czym jest, jakie daje korzyści i jak wykonać ją w domu?

  Łaźnia parowa - czym jest, jakie daje korzyści i jak wykonać ją w domu?

  Łaźnia parowa to pomieszczenie, z którego korzystanie pozwala nam nie tylko się zrelaksować, lecz także wpłynąć korzystanie na nasze zdrowie i kondycję naszej skóry. Jak korzystać z łaźni parowej, jak się ubrać odwiedzając ją i w jaki sposób samodzielnie wykonać ją w domu? Podpowiadamy.

 • Anturium - co trzeba wiedzieć o tej roślinie? [uprawa, pielęgnacja i choroby]
 • Komarzyca - popularna bylina, której nie lubią komary [odmiany, uprawa, zimowanie]

  Komarzyca - popularna bylina, której nie lubią komary [odmiany, uprawa, zimowanie]

  Komarzyca - roślina, która bardzo często zdobi nasze balkony czy tarasy. Nie tylko wygląda ładnie, lecz także wydziela zapach, którego nie lubią komary, dlatego sprawdza się świetnie jako skuteczny środek przeciwdziałającym tym insektom. Z nami dowiesz się, jak wygląda jej uprawa, jakie są odmiany i w jaki sposób zimować komarzycę.

 • Sennik - włosy. Co oznacza sen o włosach?

  Sennik - włosy. Co oznacza sen o włosach?

  Sennik - włosy. Obcinanie, farbowanie czy wizyta u fryzjera - tego rodzaju sen o włosach miałeś/aś ostatnio i zastanawiasz się, co może oznaczać? Z naszego artykułu poznasz znaczenie marzeń sennych z włosami w roli głównej.

 • Sennik - szczur. Znaczenie snu, w którym występuje szczur

  Sennik - szczur. Znaczenie snu, w którym występuje szczur

  Sennik - szczur. Pojawienie się szczura w naszych snach nie jest miłym doświadczeniem. Obcowanie z tym gryzoniem budzi w nas najczęściej mało przyjemne emocje, nic więc dziwnego, że po przebudzeniu się z takiego snu, człowiekowi trudno dojść do siebie. Znaczenie snu o szczurze, również jest - z reguły - negatywne, jednak jak w każdej regule i tutaj również są pewne odstępstwa.

 • Sennik: pchły. Jak odczytywać sen o małych, nieprzyjemnych i gryzących insektach?

  Sennik: pchły. Jak odczytywać sen o małych, nieprzyjemnych i gryzących insektach?

  Sennik: pchły. Każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z pchłami, wie dobrze, że nie tylko skojarzenie z nimi jest nieprzyjemne. Pojawianie się tych małych insektów w zasięgu człowieka lub innego żyjącego stworzenia wymaga nie lada zabiegów, aby skutecznie się ich pozbyć. Co jednak gdy pchła pojawia się w naszych snach? O znaczeniu snu z pchłą w roli głównej dowiecie się z naszego artykułu.

 • Toppery na ślub - jaką ozdobę na tort wybrać?

  Toppery na ślub - jaką ozdobę na tort wybrać?

  Toppery na ślub to doskonała i niezwykle modna ozdoba, która występuje w wielu wariantach. Jakie toppery wybrać na ślub, gdzie je kupić oraz jak samodzielnie wykonać ozdoby? Na te wszystkie pytania odpowiadamy poniżej.

 • Luźne upięcia - sposób na lekkie fryzury na każdą okazję
 • Sukienka na wesele w ciąży - najlepsze kreacje na weselne przyjęcie dla ciężarnych
 • Buty ślubne - jakie wybrać, jak je przerobić i gdzie kupić kolorowe buty ślubne?
 • Cebula zwyczajna - właściwości lecznicze, odmiany i wymagania

  Cebula zwyczajna - właściwości lecznicze, odmiany i wymagania

  Cebula zwyczajna nie od dzisiaj znana jest i ceniona zarówno za swój smak, jak i właściwości lecznicze. Jakie wymagania uprawy należy spełnić, aby cieszyć się tym naturalnym lekiem oraz jakie odmiany cebuli warto sadzić? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.