Już wiem, jak się uczesać! Tutoriale fryzjerskie z YouTube, sukienki pin-up z internetu

Nie jest tajemnicą, że internet pomaga w rozwiązaniu problemów "pierwszego świata". Mi internet pomaga zrobić sobie metamorfozę w stylu, który był modny kilka dekad temu. Opowiem wam o stylizacji fryzur pin-up.

Dla mnie styl pin up jest kwintesencją kobiecego wdzięku. Modelki, które można było oglądać na plakatach miały biust, biodra i uśmiech od ucha od ucha. Wyglądały na zdrowe osoby, które jedzą i się tego nie wstydzą. Oczywiście wygląd dziewczyn był retuszowany przez rysowników i panie nie wyglądały tak idealnie jak na afiszu. Dziś mamy do czynienia z magią programów komputerowych, a wtedy rządziła magia warsztatu rysownika.

blog photoshop disasters Fot. Blog Photoshop Disasters

Modelki pin-up nosiły również śliczne ubrania, eleganckie makijaże i cudowne fryzury. O ile jeszcze makijaż i garderoba są dość proste do odwzorowania, to zdecydowanie trudniej jest uczesać się w stylu pin-up. Podkręcona grzywka, wysoko upięte loki, czy rulony, to nie jest fryzura, którą układa się w pięć minut dzięki suszarce i lokówce. I tu na szczęście z pomocą przychodzi internet!

Internet tworzą ludzie i to dzięki tym, którym chce się upubliczniać swoje charakteryzacje na Youtube, Facebook czy Instagram, my, szaraki i ci, co do stylizacji mają dwie lewe ręce, możemy zmienić się w Betty Grable czy Bettie Page. Dziewczyny krok po kroku wyjaśniają co i jak należy zrobić, żeby osiągnąć wymarzoną fryzurę.

Wśród moich ulubionych pań, które pokazują jak się uczesać są Michelline Pitt i Nikki Napalm's. Na wyróżnienie zasługuje też Nennka, która w naszym ojczystym języku wyjaśnia jak uczesać się w wysokiego koka z bandanką.

Przejrzałam też kilka serwisów internetowych, w których opisane zostały fryzury pin up, ale muszę przyznać, że słowo pisane nie oddaje w pełni przekazu. Jeżeli jednak chcesz się tylko umalować lub sprawdzić jakie ubrania były charakterystyczne dla tego stylu, serwisy o modzie i urodzie będą odpowiednie.

Sklepy internetowe pełne są pięknych sukienek i spódnic, które zapewnią wymarzoną stylizację. Dla przykładu na DakCameo można kupić piękne sukienki firmy Hell Bunny, które są kwintesencją tego stylu.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, czyli dobre samopoczucie. Wydaje mi się, że styl pin-up pasuje każdej kobiecie, ale trzeba potrafić go nosić. Jeżeli chcesz czuć się ubrana, a nie przebrana, to zacznij od drobnych zabiegów i dodawaj kolejne elementy metamorfozy małymi krokami. Możesz też dodać nowoczesnego sznytu, nie trzeba przecież wszystkiego dokładnie odwzorowywać.

Sama kilka lat temu robiłam podchody pod dziewczynę z plakatu. Wychodziło mi to różnie. Fryzura była u mnie tym nowoczesnym sznytem. Nie nosiłam loków, fal i bandanki. Miałam proste długie włosy z bardzo krótką grzywką. To, co mnie wyróżniało wtedy, to naszyjnik z pereł, który nosiłam do wszystkiego, czasami nawet do dresu. Ubrania wyszukiwałam w sklepach internetowych lub w taniej odzieży. Do dziś mam w szafie futro w panterkę, okulary "koty" i oczywiście perły.

Miss Pin-Up Olgu (dawno i nieprawda) (Fot. Archiwum prywatne)Miss Pin-Up Olgu (dawno i nieprawda) (Fot. Archiwum prywatne)

A co wy myślicie o tej modzie i w ogóle - o posługiwaniu się tutariolami z YouTube?