Starość to jednak stan umysłu

Czujesz się staro? Bo mnie, odpukać, poczucie starzenia nie dotyka. Szczęśliwa i zadowolona z siebie żyję poza czasem i najwyraźniej takie podejście (i joga!) działa - bardzo mądra maszyna do mierzenia wszystkiego określiła mój wiek biologiczny na czternaście lat. HA! Niemniej, jest parę rzeczy, które uświadamiają mi, i każdemu z nas, upływ czasu.

Numerologia - cyfry, liczby, daty

Też uważasz, że 1992 był dziesięć lat temu? No właśnie. Coraz dłużej trzeba scrollować, żeby dojechać do swojej daty urodzenia we wszelkich formularzach, roczniki 90-te mogą już legalnie spożywać alkohol, Kurt Cobain umarł prawie dwadzieścia lat temu, a dziecko z okładki "Nevermind" ma 22 lata i wygląda tak:

splashsplash splash

No właśnie - dzieci

Bachory! Nikt tak czlowieka nie postarza jak one. I nie mam na myśli jedynie fizycznego wymęczenia organizmu i zszarpanych nerwów. Te, które znasz jako siusiające w pieluchy maluchy, raptem są na studiach. Albo pojawiają się własne i tak szybko rosną! Albo jeszcze gorzej - nie pojawiają się i wtedy musi człowiek odpowiadać na pełne troski pytania ciotek "czemu nie?". Przecież nie młodniejesz, kochanie.

Media

Pamiętasz czasy, gdy MTV nadawało muzykę, wcześniejsze, kiedy w telewizji była po prostu Jedynka i Dwójka i ekscytację, gdy pojawiły się stacje komercyjne. TV WISŁA! Pamiętasz dyskietki, gdy na kasetach i chodzenie do kolegów "na telewizor", "na komputer" czy do sąsiadów - by skorzystać z telefonu. A skoro o telefonach mowa - wiesz, że dało się żyć bez internetu i komórek. Co więcej, było to całkiem fajne - człowiek wychodził z domu i nie dało się go złapać.

Moda

Pomijając fakt, że pamiętasz czasy, kiedy Relaxy nie kosztowały 399 PLN, tylko po prostu ich nie było, nagle powracają mody, które raz już przerabialiśmy. Te wszystkie lajkrowe legginsy, spodnie z wysokim stanem, neonowe kolorki. A umówmy się - cokolwiek w modzie wydarzyło się w latach osiemdziesiątych, powinno pozostać tam na wieki przywalone wielkim głazem.

tsts ts

Kultura i Popkultura

Okrągły stół nie kojarzy ci się jedynie z rycerzami Króla Artura. Musisz tłumaczyć młodszym rzeczy oczywiste (wodzu, co wódz?). Nie ogarniasz kim są te wszystkie osoby z Pudelka. Nagle idole z czasów młodości mają po cztery dychy, a ty nadal pamiętasz ich boskie stylówki sprzed lat.

justinjustin justin

I co? Czujesz się staro? :-)

Więcej o: