Kpiątek kątem focha odc. 8: Duda i cuda, Kukiz z flintą, delfiny i (znowu) Kim

Wiecie, jakoś mi nie do śmiechu. Wynika to przede wszystkim z pewnego przerażającego Faktu. Choć było i kilka innych, które zepsuły mi w tym tygodniu humor (#WstydJestŻytniej?). Więc dzisiaj może być cierpko.

*Polityka - kraj*

Oj działo się, a jak działo, to oczywiście Święto Wojska Polskiego. Na uroczystości przemawiał - jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych - Prezydent Andrzej Duda . W rocznicę cudu nad Wisłą, stał się kolejny cud. Prezydent powiedział:

Polska jest piękna. Armia polska jest silna. Jesteśmy w sytuacji lepszej niż nasi przodkowie, oni musieli odbudować kraj, my musimy go tylko naprawiać."

I ani słowa o Polsce w ruinie. Ja jednak w cuda nie wierzę i stawiam tezę, że Prezydent mówił to, co zwykle, ale użyto specjalnych mikrofonów - wizerunkowych. Poprawiają one wizerunek przemawiającego. Potwierdzeniem owej tezy jest fakt, że tuż po przemówieniu owe mikrofony w tajemniczy sposób zniknęły. Ktoś sugerował kradzież , ale z reakcji policji, która niespecjalnie paliła się do ścigania domniemanego złodzieja, można domniemywać, że mikrofony usunięto celowo (#SpisekWietrzęSpisek).

Mównica już bez mikrofonówMównica już bez mikrofonów zdjęcie od czytelnika Prawy do lewego: znikamy kolego / fot. zdjęcie od czytelnika

Nowy Prezydent postanowił też, że w ramach wyborów parlamentarnych odbędzie się kolejne referendum (#TereFereRefeRenDum) oprócz tego wrześniowego (#MógłBronekIJaMogę). Polacy zostaną zatem dokumentnie przepytani. To ja się może też zapytam. Co to jest? Sesja poprawkowa?

*Polityka - świat*

Na wschodzie bez zmian. Rosja nadal stosuje ogólnonarodową dietę. I aby zmotywować obywateli, organizuje publiczne niszczenie żywności. Żeby nie było wątpliwości, że nie będzie czego jeść. Patrzcie i uczcie się panie trenerki i dietetyczki - tak to się robi.

Egzekucja trzech mrożonych gęsi w TatarstanieEgzekucja trzech mrożonych gęsi w Tatarstanie Youtube Lecą żurawie, gniotą gęsi / fot. Youtube

*Środowisko*

Pewna para znalazła w lesie bociana ze złamanym skrzydłem. Po telefonicznym skontaktowaniu się z odpowiednimi służbami, usłyszała, aby bociana dobić. No właśnie! Czyż to nie oczywiste?! Przecież to uchodźca, w dodatku z Afryki. Potencjalny terrorysta przecież. Skrzydło pewnie złamał próbując lecieć z ładunkiem wybuchowym pod pachą. Jakich czasów dożyliśmy, kiedyś to bociany przynosiły dzieci (#NiePrzeleciałPtaszek).

Do Bałtyku zawitały delfiny butlonose . Czują się na wybrzeżu, jak u siebie w domu, bo na plażach u mnóstwa osób także nosy zasłonięte butelkami (#PermanetniePrzyssani, #WiecznieSpragnieni, #UpaleniNieSłońcem), zaś samo wybrzeże zasłonięte parawanami. Jak mówi przysłowie: delfiny pływają, parawany stoją dalej.

Zaobserwowane delfiny butlonoseZaobserwowane delfiny butlonose Saulius Karalius/ Litewskie Muzeum Morskie. Ładny delfin (w odróżnieniu od fok z plaży) / fot. Saulius Karalius/ Litewskie Muzeum Morskie

*Ekologia*

Kościół w osobie arcybiskupa Gądeckiego podjął temat ekologii. Arcybiskup nawoływał do tego, aby unikać stosowania tworzyw sztucznych (czyżby chodziło o... prezerwatywy?), gasić światło (czyżby w wiadomym celu) i sadzić drzewa (hm, czyli z trzech powinności pozostanie jedynie wybudować dom - oczywiście Boży).

*Muzyka*

Muzyka? A jakoś tak nie gra. Paweł Kukiz zdecydował się zbierać podpisy poparcia swojej formacji metodą in blanco (#AMożeŻyrujeszPożyczkę?). Ciekawe, że jeśli chodzi o metodę in vitro był permanentnie niezdecydowany. O Kukizie zresztą coraz rzadziej mówi się w kontekście muzyki. Zamiast tego mówi się o miłości do flinty. I dubeltówki. Bo podobno lubi sobie postrzelać do ptaków. Ciekawe czy widział ostatni koncert Lennego Kravitza?

Paweł KukizPaweł Kukiz Facebook.com/Front Antyłowiecki Chcesz, żebym odpowiedział. Dlaczego tyle zła i dokąd zmierza świat? / fot. Facebook.com/Front Antyłowiecki

Żeby jednak kompletnie nie odejść od muzyki wypada wspomnieć przypadek Sinead O'Connor . Otóż opublikowała ona wysokość swojej gaży za koncert, która wyniosła 500 Euro. Cóż można powiedzieć Sinead? Nothing compares to you?

*Przegląd prasy*

Z ostatnich piętnastu numerów wSieci, aż jedenaście zawierało na okładce nowego prezydenta. Mnożą się spekulacje co do powodów. To ja już wyjaśniam. To zaplanowana taktyka pod nazwą "50 twarzy Dudy" (#GrayBo50Dud). Takie sado masom (i masonom).

Kombinacja okładek 'W Sieci'Kombinacja okładek "W Sieci" fot. Tygodnik "W Sieci" Dodawanie Dudy / fot. Tygodnik

*Celebryckość*

Jakoś tak się złożyło, że w ostatnich dwóch odcinkach wspominałem o Kim. No to do trzech razy sztuka. A ponieważ i tak w tym przypadku nikogo nie interesuje tekst, ale obraz, zatem od razu przechodzę do niego. Proszę bardzo, oto Kim.

To jest Kim. Kim jest Kim? Kim jest nim, nie jest nią / fot. KCNA / REUTERS / REUTERS

Obejrzeliście? No to do obejrzenia, tj. zobaczenia za tydzień.

Więcej o: