-
Dalie zimą. Czy dalie trzeba wykopać na zimę? Garść sprawdzonych porad
Jak zadbać o dalie zimą? Ich piękne kwiaty mogą być piękną ozdobą ogrodu. W naszym klimacie te rośliny nie przetrwają jednak zimy. Odpowiednie przechowywanie jest kluczem do tego, by cieszyły oczy w kolejnym sezonie.
-
Pelargonie zimą. Mitem jest, że pelargonie powinny być przechowywane w ciemnej piwnicy
Pelargonie zimą wymagają szczególnego zainteresowania. Wiele osób traktuje je jako rośliny jednoroczne, ale nie musi tak być. Przy odpowiednich warunkach zimowania mogą zdobić balkon w kolejnym roku.
-
Regulacja okna na zimę. Gdy tylko zaczyna robić się chłodniej przełącz okna na tryb zimowy
Regulacja okna na zimę to ważna kwestia, o której jednak często zapominamy. Także skrzydła z PCV dają nam możliwość delikatnych modyfikacji, które pozwalają na ich rozszczelnienie lub uszczelnienie.
-
Jak okrywać rośliny na zimę? Sprawdź, kiedy i czym zabezpieczyć rośliny. Podajemy kluczowe terminy
Jak okrywać rośliny na zimę? Zabezpieczenie niektórych gatunków jest niezbędne dla ich przetrwania. Ważny jest dobór odpowiednich materiałów i czasu, w którym rośliny zostaną okryte.
-
Co przycinać we wrześniu? Porady od starych ogrodników. Czeka nas dużo pracy
Co przycinać we wrześniu i czym zajmować się w ogrodzie? Koniec lata i początek jesieni to czas, gdy można już więcej zdziałać w ogrodzie - sprzątając lub przygotowując go na kolejny sezon.
-
Noc Kupały. Skąd się wzięła i czemu kojarzy z wiciem i pławieniem wianków?
Noc Kupały związana jest z ludowymi i słowiańskimi tradycjami. Obecnie stanowi ciekawostkę - czasami wciąż odbywają się festyny i wydarzenia związane np. z wiciem wianków i pielęgnowaniem regionalnych tradycji.
-
Jakie kwiaty lubią cień? Rośliny, które możesz uprawiać w miejscach mniej nasłonecznionych
Jakie kwiaty lubią cień? Nasłonecznienie jest jednym z elementów, które decydują o powodzeniu uprawy. Niestety, ale niektóre rośliny będą gorzej wzrastać właśnie na mocno nasłonecznionych stanowiskach.
-
Latające kleszcze - czy strzyżaki mogą być groźne dla człowieka?
Latające kleszcze? Za tym potocznym określeniem kryją się strzyżaki. Czy te skrzydlate owady faktycznie są tak groźne, jak typowe kleszcze? Oto kilka istotnych faktów na ich temat.
-
Kleszcze. Zabezpiecz przed nimi siebie i swoje zwierzęta
Kleszcze to pajęczaki, których bezsprzecznie trzeba się obawiać. Ich ukąszenie może powodować groźne choroby u ludzi, ale także domowych zwierząt z kotami i psami na czele.
-
Boże Ciało 2023. Kiedy wypada w tym roku i czego dotyczy uroczystość? Wyjaśniamy
Boże Ciało, zwane Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jest jednym z ważniejszych świąt katolickich. Swoją historią sięga XIII w. Sprawdź, kiedy wypada Boże Ciało w 2023 roku.
-
Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Wszystko zależy od sposobu jej wyznaczania
Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Oczywiście pogoda za oknem wskazuje, że mamy już tę datę za sobą. Ciekawie przedstawia się jednak sposób liczenia wiosny kalendarzowej i astronomicznej.
-
Żarty na Prima Aprilis - ciekawe przykłady śmiesznych dowcipów na 1 kwietnia
Żarty na Prima Aprilis to znana i ceniona tradycja. Oczywiście bywają takie, które się nie starzeją, ale można też poszukiwać nowych. Jak w zabawny sposób zażartować z dziewczyny, chłopaka czy rodziców?
-
Triduum Paschalne - czym jest i ile trwa? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie
Triduum Paschalne jest niezwykle ważnym czasem w życiu każdego katolika. Liturgia jest wówczas niezwykle bogata w symbolikę, która prowadzi do wydarzeń, które rozegrały się w Ziemi Świętej przed niemal dwoma tysiącami lat.
-
Niedziela Palmowa - kiedy wypada? Zobacz, jak zrobić palmę wielkanocną DIY
Niedziela Palmowa to dzień, który wprowadza wiernych w bogaty znaczeniowo Wielki Tydzień. W polskiej tradycji kojarzy się także ze święceniem kolorowych palm. Nie zabraknie ich także w tym roku.
-
Godzina dla Ziemi 2023 - tylko dziś jeden symboliczny gest ma bardzo duże znaczenie
Godzina dla Ziemi już dziś. W ostatnią sobotę marca po raz kolejny odbędzie się akcja, która ma na celu skłonienie do refleksji nad problemami związanymi ze środowiskiem. W jaki sposób do niej dołączyć? Podpowiadamy.
-
Feminatywy - stopnie wojskowe. W Niemczech rozstrzygnięto ten problem, a w naszym kraju wciąż toczą się spory
Feminatywy a stopnie wojskowe? Mogłoby się wydawać, że nazewnictwo w armii jest zdominowane przez formy męskie. Okazuje się jednak, że nie musi tak być. Przykład może stanowić Bundeswehra.
-
Feminatywy - tytuły zawodowe i stopnie naukowe. Czym są i jak je stosować?
Feminatywy - tytuły zawodowe i stopnie naukowe. Osiągnięcie określonej pozycji w pracy jest powodem do dumy. Czasem mamy tu jednak problem z żeńskimi formami popularnych tytułów. Co zrobić, by nie popełnić gafy?
-
Dzień Kobiet - kiedy wypada i co to za święto? Historia i ciekawostki
Dzień Kobiet już od ponad stulecia pozostaje ważnym świętem, które obchodzi się w ponad 30 krajach. Ciekawostką jest fakt, że pierwotnie robiono to w lutym.
-
Co siać w lutym? Nowy sezon powoli się rozpoczyna
Co siać w lutym? Chociaż z pozoru nie tak łatwo to dostrzec, to właśnie w tym miesiącu przyroda zaczyna budzić się na nowo do życia. W niektórych przypadkach można więc już myśleć o wysiewie roślin.
-
Kiedy są walentynki 2023? Święto miłości zbliża się wielkimi krokami
Kiedy są walentynki 2023 i w jaki dzień tygodnia wypada święto zakochanych? Wprawdzie zostało nam jeszcze sporo czasu, ale niektóre osoby wolą zacząć przygotowania wcześniej.